Dzień dobry, czy spotkał się ktoś z tym, żeby z kamerki internetowej zrobić czytnik kodów kreskowych, kamera po podłączeniu do komputera i zainstalowaniu oprogramowania będzie czytała kody kreskowe..
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tamc4r0 napisał:Kamera jak najbardziej moze czytac kody paskowe, ale jesli sie ma kamere to lepiej stosowac taki kod: http://en.wikipedia.org/wiki/QR_Code bo i tak mamy obraz 2D. Wszystko to kwestia oprogramowania i jestem przekonany, ze istnieje oprogramowanie do rozpoznawania kodow paskowych z obrazka (bo do tego sie sprowadza rozpoznawanie za pomoca kamery.