Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka gazowa Mastercook

dyciu 12 Nov 2010 23:45 19413 9
 • #1
  dyciu
  Level 11  
  Witajcie,
  Mam następujący problem z piekarnikiem Mastercook. Kuchenka jest wieloletnia i niestety nie mam pojęcia co to za model dlatego umieszczam jego zdjęcie poniżej:

  Kuchenka gazowa Mastercook

  Podczas pieczenia ciasta wychodzą zakalce itd... stwierdziłem po wstępnych oględzinach, że możliwą przyczyną jest nie osiąganie przez piekarnik ustalonej temperatury. Wydaję mi się że gdy dawniej ustawiałem pokrętło na 5-7 to sam odgłos jak i płomień był znacznie większy niż teraz. Pokrętło wygląda tak:

  Kuchenka gazowa Mastercook

  Natomiast element grzewczy wygląda następująco:

  Kuchenka gazowa Mastercook

  Pytanie do Was co zrobić? Jak upewnić się która część nawaliła? Może to dysze? Może coś z kurkiem? A może termopara? Jestem zupełnym laikiem stąd proszę o jakieś cenne wskazówki.

  Pozdrawiam serdecznie
 • #2
  buleczka77
  Level 12  
  gdyby termopara to by gasł,nagrzej piekarnik przez jakies 10 min na poz 8,potem zmniejsz na 1 i zobacz czy maleje plomien jesli nie do wymi9any zawor piekarnika
 • #3
  dyciu
  Level 11  
  Nie napisałem o tym ale takie testy właśnie przeprowadziłem i wszystko działa prawidłowo. Niestety coś co udawało się zawsze lub było gotowe po określonym czasie - teraz najnormalniej się nie piecze.
 • #4
  Hedwinia
  Level 1  
  Witam, mam kuchenkę do zabudowy Mastercook 05 mx , gazową z eletrycznym piekarnikiem (termoobiegiem). Nastawiam na daną funkcję- z termoobiegiem, sam piekarnik i zegar się pali, zegar od temperatury się nie pali. Kuchenka jest zimna. Co robić, jaka może być przyczyna? Pozdrawiam
 • #5
  peter falk
  Home appliances specialist
  Kuchenka z serii 7500 jak widzę na zdjęciach. A po objawach to albo dysza do przeczyszczenia, albo zawór do wymiany. Naklejka informacyja co to za kuchenka jest na lewej, zewnętrznej stronie obudowy, na górze, w głębi- a także wklejona do gwarancji. Numery są potrzebne do ustalenia jaki typ zaworu piekarnika lub jego zamiennik konieczny jest do ew. wymiany.
  Jaka jest wysokość płomienia od razu po zapaleniu przy zimnym piekarniku i nastawie na jedynkę? Prawidłowo jest ok. 2 cm
 • #6
  adamk4
  Level 11  
  Mam problem z piekarnikiem. Piekarnik cały czas chodzi na max. płomieniu. Dlaczego? Kuchenka ma ok 10 lat.
 • #7
  peter falk
  Home appliances specialist
  adamk4 wrote:
  Mam problem z piekarnikiem. Piekarnik cały czas chodzi na max. płomieniu. Dlaczego? Kuchenka ma ok 10 lat.

  Uszkodzony zawór gazu piekarnika wraz z kapilarą.
  A jaki jego typ i numer serwisowy, to czytaj to:
  peter falk wrote:
  Naklejka informacyja co to za kuchenka jest na lewej, zewnętrznej stronie obudowy, na górze, w głębi- a także wklejona do gwarancji. Numery są potrzebne do ustalenia jaki typ zaworu piekarnika lub jego zamiennik konieczny jest do ew. wymiany.
 • #8
  adamk4
  Level 11  
  Jaka cena moze byc tych czesci? Bo jeśli z robocizną ze 100 lub wiecej to nawet sie nie opłaca.
 • #9
  david-92
  Level 12  
  Witam,
  na mój gust jest to Wrozamet Mastercook MK-1306.Z boku z lewej strony obudowy szukaj tabliczki znamionowej,tam powinno pisać jak jest to typ kuchenki.Z wyglądu to przypomina Mastercooka typ 8565.Pzdr;)
 • #10
  Zagond
  Level 2  
  Kuchenka gazowa Mastercook

  Witam, mam taką samą kuchenkę i mam problem. 8 stopniowe pokrętło nie wskazuje ile na danej cyferce piekarnik osiągnie stopni.
  Proszę o pilną pomoc, dziękuję.