Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czyszczenie i konserwacja zmywarki BOSCH SGS45A02

MKramer 13 Nov 2010 12:35 15440 2
    MKramer
    Level 14  
    Witam,

Po 7 latach eksploatacji nadszedł czas przejrzeć i wyczyścić moją zmywarkę - SGS45A02 - gdyż zaczęła niedomagać.
    Robię to po raz pierwszy i mam pytanie. Element widoczny na zdjęciu - oprócz pojemnika na sól - zawiera coś co wygląda jak filtr wody. Ponieważ pojemnik jest hermetycznie zamknięty zastanawiam się, czy i jak wyczyścić ten filtr? A może wymienić (tylko jak), a może zostawić i nie ruszać?

Czyszczenie i konserwacja zmywarki BOSCH SGS45A02

Dodam jeszcze, że mając problem ciśnieniem wody pod górnym koszem, przyglądam się dokładnie elementowi, który rozdziela strumień wody pomiędzy koszami. Mam w związku z tym pytanie. Element ten ma 3 styki - dwa z nich zasilają silniczek elektryczny, trzeci (kontrolny) jest zwierany bądź rozwierany przez obracającą się przesłonę. Który moment jest ważny dla sterownika zmywarki - zwarcie tego kontrolnego styku, czy też rozwarcie?

Czyszczenie i konserwacja zmywarki BOSCH SGS45A02 Czyszczenie i konserwacja zmywarki BOSCH SGS45A02

Dzięki za pomoc

Mariusz
    movzx
    Level 39  
    1. Nie filtr tylko jonit. Zostawić i nie ruszać.
    2. Jeśli masz problem z jednym koszem to sprawdź czy otwory w zraszaczach nie są zatkane, czy uszczelnienie z tyłu zmywarki nie jest uszkodzone, czy wszystkie rury są drożne i na swoich miejscach. Zawór (o ile się kręci, zwiera styk i nie jest widocznie uszkodzony) to mniej prawdopodobna przyczyna.

Widzę że rozbebeszyłeś zmywarkę ale nie do końca wiesz czego szukasz ;)
    MKramer
    Level 14  
    Zmywarka już działa jak nowa. Uff - obeszło się bez konieczności wymiany czegokolwiek.
    Takie elementy jak zraszacze i filtr czyszczę na bieżąco. Generalnie było mnóstwo syfu w przewodach i płaszczu wodnym. Mocno zasyfiony był także hydrostat i przewód wodny z nim połączony i według mnie on był problemem, gdyż przedtem poziom wody w zmywarce był dużo niższy niz teraz. Po wyczyszczeniu cały dół zmywarki wypełniony jest wodą i ciśnienie na zraszaczach jest prawidłowe.

Dzięki za pomoc. Zmywarkę rozbebeszałem pierwszy raz w życiu, stąd moje pytania i wątpliwości.