Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termostat w lodówce

29 Wrz 2004 22:59 3773 7
  • Poziom 13  
    Witam.
    Ostatnio popsuł mi się termostat w lodówc :( , stało się to już 2 raz( poprzednio jakieś 1.5 roku temu) i pomyślałem że po co mam kupować nowy (kosz około 80zł) jak można zbudować elektroniczny.
    I tu się pojawia moja prośba ,::::
    -czy ma może ktoś jakiś schemat żeby można to zastosować w lodówce.

Z góry dzięki za pomoc.
    POZDR
  • Poziom 15  
    Witam
    Gotowce możesz dostac w sklepach z elektroniką pn. firmy Nord-Elektronik.Wystarczy zasilacz i kilka zmian opisanych w instrukcji i termostat masz gotowy.
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam.
    Wystarczy odwiedzić sklep z gotową elektroniką , zakupić zestaw do samodzielnego montażu i przystosować do parametrów pracy chłodziarki .
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    witam.
    Koszt taki bo nie mieli na składzie w sklepie i musieli ściągać :) a że ja nie prowadze serwisu AGD więc nie mam innych możliwośći niż tylko na zamówienie. Więć...... sam rozumiesz , muszą jakoś zarabiać hihhihihi.
    POZDR
  • Poziom 12  
    rzeczywiscie najprosciej adaptowac jakis gotowy uklad termostatu - nalezy tylko pamietac o odpowiednim zabezpieczeniu elektroniki i czujnika przez wilgocia. w sklepie internetowym avt (www.avt.com.pl), np kit AVT1261 powinien sie nadac (nie przygladalem mu sie dokladnie ale zakres temp. jest odpowiedni)
  • Specjalista AGD
    siwyjohn napisał:
    rzeczywiscie najprosciej adaptowac jakis gotowy uklad termostatu - nalezy tylko pamietac o odpowiednim zabezpieczeniu elektroniki i czujnika przez wilgocia. w sklepie internetowym avt (www.avt.com.pl), np kit AVT1261 powinien się nadac (nie przygladalem mu się dokladnie ale zakres temp. jest odpowiedni)

Nie takie znowu najprościej. Jeżeli mowa jest o lodówce samorozmrażalnej to taki kit się nie godzi. W takiej lodówce termostat inaczej działa, a mianowicie jest tylko regulowana temp. parownika przy ktorej jest wyłączana spreżarka, natomiast temp. przy której sprężarka jest załączana jest stała (przeciętnie 4oC).
    Taki kit można wcisnąć tylko do lodówki starego typu, czyli ręcznie rozmrażanej.
  • Poziom 21  
    Witam
    Czy aby 80 zł (fakt ze koło dwie kszynki pifa) ale warto tak komplikować sobie życie?
    do kosztów trzeba doliczyć zepsutą żywność w czasie eksperymentów i niewygody w czasie oczekiwania na realizację "projektu"
    im urządzenie prostsze tym lepsze.
    Faktycznie BSh umieszcza elektroniczny (b. drogi termostat w miejscu mechanicznego) ale rozsądne wydaje się po awarii zastępowanie go mechanicznym - da się zrobić :D
    Elektronika jest z reguły droższa i powinna dawać coś ekstra.
    Np ustawiasz zadaną temperaturę (w stopniach C) i lodówa stara się ją trzymać. Nadto wykrywanie niedomkniętych drzwi, zabezpieczenia sprężarki itd. To już nie jest takie proste. Ale ma sens, bo jest lepsze niż termostat za 30zł
    Pozdrawiam