Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nietypowy termostat. Układ wyświetlający informacje na zewnątrz. Gotowy układ?

jarek1 22 Apr 2008 18:27 1968 7
 • #1
  jarek1
  Level 27  
  Szanowni koledzy mam do rozwiązania taki problem ,w lodówce muszę utrzymać temperaturę w granicach 2-8 st. i to dziala ale muszę dorobić taki układ który wystawi mi informację na zewnątrz o przekroczeniu tych temperatur . Problem polega na tym jaki dać termostst który mnie poinformuje że temp jest poniżej 2 st. lub powyżej 8.Mam pytanie czy jest jakiś gotowy termostat który tak zadziała?
 • #2
  artfik
  Level 25  
  W większości sklepów elektronicznych można dostać termostat z wyświetlaczem elektronicznym.i z czujnikiem na giętkim przewodzie urządzenie jest na baterie ,czujnik mozna wpuścic do środka lodówki a wyswietlacz na lodówce ,ja taki używam przy naprawach.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Przepraszam napisałem termostat a chodzi mi o termometr.
 • #3
  jarek1
  Level 27  
  No tak ale ja muszę wysterować przystawkę GSM w celu wysłania SMS
 • #4
  pwmis
  Level 19  
  Załóż sterowanie z urządzeń chłodniczych przemysłowych, np. ELIWEEL ID974LX
  Masz tam sterowanie sprężarką, alarm dla za wysokiej temperatury nie pamiętam czy jest dla niskiej ale jest sterowanie wentylatorem to można je ustawić na 2 st. i podłączyc brzęczyk a jeśli jest taki alarm (jutro mogę powiedzieć jak wrócę z pracy) to podłączyć w chłodziarce jakiś wentylator i w całej komorze będziesz miał stałą temperaturę

  o znalazłem link do specyfikacji w pdf :
  [/url] http://www.afg-berlin.de/AfG_Support/2008/ELIWELL-ID974LX-Anleitung.pdf [url]
  ma dwa alarmy Hi i Lo
  a do czego ta chłodziarka do domu czy w aptece?
 • #5
  jarek1
  Level 27  
  W sanepidzie do przechowywania szczepionek
 • #6
  pwmis
  Level 19  
  No to jeszcze dwa linki do stron polskich
  http://www.kmelektro-sklep.pl/?p=productsMore...zy&PHPSESSID=e2b24199c4b1de52578a84678e0854d3 " target="_blank" rel="noopener nofollow ugc" data-caption="" title="http:// http://www.kmelektro-sklep.pl/?p=productsMore...zy&PHPSESSID=e2b24199c4b1de52578a84678e0854d3 " class="postlink "> http://www.kmelektro-sklep.pl/?p=productsMore...zy&PHPSESSID=e2b24199c4b1de52578a84678e0854d3

  http://www.geco.pl/productcat.php?show=44&lang=pl " target="_blank" rel="noopener nofollow ugc" data-caption="" title="http:// http://www.geco.pl/productcat.php?show=44&lang=pl " class="postlink "> http://www.geco.pl/productcat.php?show=44&lang=pl

  Jeśli mogą tyle zainwestować to niezłe rozwiązanie.

  Pomyśl nad wentylatorem to pozwoli utrzymać stałą trmperaturę na wszystkich półkach, powinien owiewać parownik lub tylną ścianę.
  Do podświetlenia można też podłączyć alarm otwartych drzwi.
 • #7
  alag
  Level 12  
  Najprościej to dwa termostaty jeden na 8st drugia na 2st.
 • #8
  pwmis
  Level 19  
  Na termostatach się nie da zrobić bo mają za dużą pętlę histerezy a regulować ją to jakby od razu wyrzucić 60 dych w błoto, poza tym mają tylko styki NC więc jak ustawisz powyżej 8 st.
  To już prościej zrobić mostek rezystorowy z jednym ramieniem ntc i dobrać go tak aby przy 5 st. się kompensował jak wyjdzie napięcie dodatnie to wysteruje ci jeden tranzystor a jak ujemne to drugi, tylko to dużo zabawy.

  Poza tym to ma sterować przystawką gsm, skoro tak to powinno być odporne na chwilowe wahnięcia temperatury. Ktoś będzie uzupełniał towar w lodówce powiedzmy 1,5 min i co będzie sms-y rozsyłało, musi być jakiś czas zwłoki powiedzmy 5 min. i tu zaczyna się górka...... a większość sterowników do urządzeń profesjonalnych ma i tą funkcję.