Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes 190 (W201) 2.6 benzyna + LPG problem na benzynie

Jaras-J 16 Nov 2010 19:54 8549 5
    Jaras-J
    Level 12  
    Witam, posiadam auto jak w temacie. Silnik ten sam co w W124 i W126 tzn 2.6 benzyna 6 cylindrów.
    Instalacja gazowa BRC, zwykła (1 gen).
    Kupiłem auto uszkodzone, nie pamiętam czasów gdy pracowało poprawnie, a mówiąc ściślej gdy wogóle pracowało.
    Udało mi się doprowadzić do tego że po ciężkich kilkuminutowych mękach rozrusznika auto odpala na gazie. Zdarza się że nie pali na jeden cylinder, czasami pali na wszystkie. Często zdarzają się strzały z gazu, ale to normalne jeśli instalacja jest niewyregulowana.
    Wcześniej nie było mowy by wogóle odpalił na benzynie ponieważ rozdzielacz paliwa nie podawał wogóle benzyny (na wtryskiwacz rozruchowy też nie) Pompa oczywiście ciśnienie daje ale nie wiem czy dobre.
    Wymieniłem elektrozaworek paliwa znajdujący się na rozdzielaczu i od tej pory paliwo za rozdzielaczem się pojawia. Wciąż nie wiem tylko czy ciśnienie jest prawidłowe.

Ostateczny objaw odpalania na benzynie jest taki, kręce rozrusznikiem do momentu aż silnik zacznie łapać, następuje strzał z kolektora ssącego i silnik gaśnie.

Moje podejrzenie pada na wypalone gniazda zaworów ssących. Chciałbym się dowiedzieć czy jest inna opcja zanim sie zabiorę za dość kosztowną naprawę.
    Jaras-J
    Level 12  
    Panowie, nikt nic nie napisze? Miał już ktoś taki przypadek?
    igorek83
    Level 24  
    Kolego strzały to wina zapłonu a co z tym sie wiąże DUŻO !!!
    Zaczyni od świec przewodów i zmierz ciśnienie na garach z próba olejowa.
    User removed account
    User removed account  
    stanleym126
    Level 19  
    Przy strzałach prawie zawsze zawiesza się klapa przepływomierza i wtedy tak jest jak piszesz.Poza tym po strzałach prawie zawsze spada rurka odmy z boku gumowej podłogi pod przepływomierzem i silnik kręci i nie zapala lub zapala i gaśnie.
    Odnośnie kabli WN itp. spraw wykręć świece z 1 cylindra, przyłóż do silnika,niech ktoś zakręci rozrusznikiem i będzie widać czy iskra jest, jest dobra czy jej nie ma.
    W środku kopułki tez lubi być niezły bajzel więc dobrze jest zajrzeć i tam.. Patrz fotki niżej

Mercedes 190 (W201) 2.6 benzyna + LPG problem na benzynie Mercedes 190 (W201) 2.6 benzyna + LPG problem na benzynie
    Jaras-J
    Level 12  
    Winny czujnik położenia wału i kiepska kompresja na 3 cylindrze. Ostatecznie auto jeździ ale problemy z obrotami są. Silnik do remontu.
    Temat uważam za zakończony. Dziękuje za wypowiedzi.