Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POLAR CZW 250 rozmarzła przez noc.........

20 Lis 2010 15:24 2094 2
  • Poziom 9  
    Dzisiaj rano stwierdziłem, że w/w lodówka przestała w nocy chłodzić. Swiatło w chłodziarce się pali, więc jakieś zasilanie dochodzi.
    Rozebrałem "zespół podłączenia przewodów" (ten obok sprężarki) i stwierdziłem, że na kompresor nie idzie 230V - pokrętło regulacji temperatury (jak sądzę termostat) tylko włącza i wyłącza światło w skrajnych połóżeniach - sprężarka nie reaguje.
    Podłączyłem "na krótko" sprężarkę i chodzi, płyn szumi, choć nie wiem jaki jest jego poziom (śladów wycieku specjalnie nie widzę).
    Po godzinie pracy zamrażarnik zaczął zamarzać a na ściance chłodziarki pojawił się szron - więc jako tako działa. To pierwsza usterka od nowości, czyli jakichś 8 lat.

PYTANIE: gdzie i jak szukać usterki ? Czy od razu podmienić termostat, czy może szukać gdze indziej, choć jak patrzę na tę lodówkę, to zbyt wiele komponentów nie ma ;-)
    PYTANIE nr 2: czy jest możliwość sprawdzenia domowymi metodami ilości czynnika chłodzącego ?

proszę fachowców o pomoc........... a właściwie w podjęciu decyzji, czy walczyć czy szukać nowej lodówy ?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    balanger napisał:
    Czy od razu podmienić termostat,

Jasne!
  • Poziom 9  
    Termostat wymieniony, lodówka jak nowa ;-)
    Dzieki @nares za utwierdzenie w diagnozie.