Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odpalanie z gazu i przy skręcaniu gaśnie - Renault Laguna

PiXi_18 25 Lis 2010 10:00 2268 5
  • #1 25 Lis 2010 10:00
    PiXi_18
    Poziom 2  

Witam mam Renault Lagunie 1,8 ben + gaz mój problem polega na tym, że jak jest zimny to wcale z gazu nie odpala.
    Dopiero da się przełączyć na gaz, po przejechaniu parę kilometrów czyli jak się silnik rozgrzeje.
    I jest jeszcze jeden problem na gazie jak jadę i wchodzę z mała prędkością w uliczkę prawie na wolnych obrotach to mi gaśnie.

W czym jest problem wiem, że mam jak na razie za słaby akumulator, bo jak na razie jest 45 a a powinien być większy. Nie wiem czy to ma znaczenie, że gaśnie czy coś innego, może jakieś filtry?

• Pomocny post
    #2 25 Lis 2010 10:14
    olel
    Poziom 17  

Ogólnie to gaz prawidłowo funkcjonuje kiedy silnik uzyska swoją temperaturę ponieważ gdy zmienia stan skupienia z ciekłego na gazowy to mikser zwyczajnie marznie więc to objaw normalny a tym bardziej przy niskich temperaturach otoczenia. Jeśli auto na benzynie normalnie funkcjonuje to polecam udać się do gazownika. W swoim zakresie można przejrzeć instalacje od miksera do silnika czy węże nie są obluzowane czy coś tam, filtr jak zmienisz to nie zaszkodzi (przed zmianą zakręć gaz w butli bo się go pozbędziesz i zamarzną Ci ręce:D:D)

• Pomocny post
    #3 25 Lis 2010 10:18
    ursus_81
    Poziom 9  

A czy gaśnie Ci też gdy np wrzucisz na luz przy większej prędkości? Gdyby tak było to kwestia ustawienia dolotu powietrza, najczęściej gazownicy ustawiają dolot tak, aby powietrze nie było wtłaczane pod ciśnieniem w czasie jazdy ale pobierane gdzieś z komory silnika.
    Co do tego przełączania na gaz, to tutaj nie jestem pewien ale może to być kwestia regulacji. W Reno Clio (choć samochód tu nie ma znaczenia a raczej instalacja, tylko nie pamiętam jaka tam była) gazownik ustawiał mi możliwy moment przełączenia na gaz w zależności od temperatury silnika.

• #4 25 Lis 2010 11:07
    PiXi_18
    Poziom 2  

Nie właśnie przy dużych prędkościach tak się nie dzieje... Tylko przy niskich. Czyli z tym problemem najlepiej udać się tam gdzie robią takie rzeczy z gazem ?;p a jeszcze jedna mała sprawa da się samemu wymienić linkę od sprzęgła ??? :D Nie robiłem nigdy tego będzie ciężko ?? :D i co może być z sprzęgłem ze ciężko chodzi da się to naprawić bez wymiany całego sprzęgła ??

• #5 25 Lis 2010 11:30
    ursus_81
    Poziom 9  

No na pewno jednym z rozwiązań jest udać się do serwisu gazu, to z reguły pomaga ale i też coś tam kosztuje:) Ale może ktoś podrzuci jeszcze jakieś inne rozwiązanie...

Co do linki sprzęgła to wymieniałem taką dwukrotnie tylko w samochodzie Opel Astra F. Raz była zerwana, raz zacierała się w pancerzu i jej wymiana miała wpływ na lekkość wciskania pedału sprzęgła. Gdybym nie miał jakiś uzasadnionych podejrzeń co do usterki samego sprzęgła obstawiałbym najpierw linkę. Niestety nie wiem jak to wygląda w Lagunie, kwestia przyjrzenia się jak ona jest montowana i jaki jest do niej dostęp, w Astrze wymiana nie jest szczególnie kłopotliwa.

• #6 25 Lis 2010 12:31
    PiXi_18
    Poziom 2  

aha no nic kupie linkę i będę próbować wymienić ja samemu a jak nie to do mechanika ;d no właśnie tak zrobię podjadę do jakiegoś serwisu tylko chciałem się coś dowiedzieć co to może być ze by mi zaraz czasami nie wymienili całego gazu ;d

Dodano po 54 [minuty]:

a co do tego sprzęgła jeszcze to ktoś mi powiedział ze trzeba całe wymienić bo coś jest nie tak z dociskiem sprzęgła ale nie widzi mi się wymieniać całego bo to trochę kosztuje a nie jestem w stanie teraz wyłożyć takiej kasy :p i myślałem ze może coś innego jest i by się dało tańszymi kosztami zrobić:)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME