Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EWF 12470W - Instrukcja Serwisowa

27 Nov 2010 18:52 17194 8
  • Level 10  
    Witam,
    mam pralkę od 3 lat i nie miałem z nią problemu. Teraz zauważyłem, że pomimo zakończenia programu - mruga "0:00", to nie zawsze spuści wodę i dalej pierze. "Przedmuchałem" presostat i rurkę dochodzącą do niego. Pompa też jest czysta. W wężu między bębnem a pompą jest magiczna kulka - ale chyba powinna tam być.
    Co jeszcze sprawdzić?
    Pralka nie sygnalizuje żadnego błędu.
    Czy ktoś wie jak zrobić twardy reset w tym typie pralki?
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 11  
    Reset powinien być opisany w instrukcji użytkownika , tak było w moim przypadku
  • Level 10  
    zwykły reset nic nie daje, a innego nie ma opisanego w instr. użytkownika.
    Dzisiaj zaczęła robić jeszcze coś dziwnego:
    - jak się włącza wirowanie, to po dwóch obrotach wyłącza się całkowicie i stoi. Próbowałem również bez prania. Tak samo się zatrzymuje. O co może jej chodzić?
  • Level 10  
    Dzisiaj wypróbowałem jeszcze włączanie pralki z wduszonymi dwoma skrajnymi prawymi przyciskami. Wchodzi w tryb serwisowy - ale tylko się domyślam co robi. Niby wszystko jest OK. Nie wiem jakie wartości powinna mieć temperatura?
    Później wychodzę z tego trybu (wyłączam ją) a następnie włączam pralkę z wduszonym przyciskiem ostatnim i 3- z prawej. Na wyświetlaczu pojawia się napis "ELE" i pralka zaczyna działać. Co to jest ELE?
    Czy ktoś ma może opis tych funkcji serwisowych - instrukcję serwisową??
  • Level 10  
    Dzisiaj pojawił się błąd E11. Co mogę sprawdzić? Niby wszystko działa a program w połowie się zawiesza i pranie stoi z wodą?
  • Level 10  
    no zawory sprawdzałem i omomierzem i jest OK. Wizualnie też się pralka szybko napełnia. Presostatu nie mam jak sprawdzić, ale w trybie serwisowym na wyświetlaczu pokazuje przyrost wartości jak się bęben napełnia wodą. Problem tylko dlaczego w pewnym momencie zawiesza się program prania???
  • Level 10  
    Electrolux EWF 12470W - Instrukcja Serwisowa
    Jeszcze jedna informacja błąd E11 pojawia się w trybie serwisowym na 10-kroku - tym z samym "kwiatkiem" (szczegóły na fotce). Czy ktoś wie co jest sprawdzane w tym kroku?
  • Level 10  
    serwisant zdiagnozował przebicie na silniku. Założył nowy (regenerowany) silnik i działa.