Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers WRDP 11 2B - błąd F0 (ciągłe zapalanie świeczki)

Paul-K 12 Dec 2010 11:44 53726 5
 • #1
  Paul-K
  Level 10  
  Witam

  Od około 1,5 miesiąca jestem użytkownikiem piecyka Junkers WRDP 11 2B.  Problem zaczął się już na samym początku jak pewien gazownik zainstalował piec ale potrafił go uruchomić. Dodatkowo jak si później okazało, pan gazownik uszkodził plombę.
  Po nim przyszedł były serwisant Junkersów, który poradził sobie z problemem - mówił coś o membranie.
  Przez około miesiąc wszystko działało sprawnie, po czym od kilku dni piecyk "zawiesza się" a wygląda to tak, że po odkręceniu wody na dłuższy czas i zamknięciu, coś w piecyku "strzela" w nieskończoność - brzmi to identycznie jak zapalanie świeczki podczas włączania piecyka. Zdarza się, że po wyłączeniu i włączeniu piecyka jest ok, ale nie zawsze. Czasami pojawia się błąd F0, co wg instrukcji znaczy, że "zasilanie zostało przeprowadzone z otwartym zaworem czerpalnym" a rozwiązaniem jest "zamknąć zawór czerpalny i powtórnie otworzyć. jeśli to nie pomoże, wezwać serwis."

  Wyczytałem w instrukcji, że minimalna kubatura pomieszczenia to 8m², a w moim przypadku jest to niecałe 6,5m² - czy w tym może tkwić problem?
  Piecyk oczywiście jest podłączony do komina.

  Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

  Pozdrawiam
  Paweł
 • #2
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Kubatura jest liczona w m3 a nie w m2. Błąd F0 może dotyczyć błędnego działania mikroprzełącznika albo zapowietrzonej instalacji wodnej. Zalecam wizytę doświadczonego serwisanta.
 • #3
  Paul-K
  Level 10  
  Witam

  Dzięku za odpowiedź.
  Oczywiście chodzi o metry sześcienne - mój błąd.

  Chyba wizyta osoby doświadczonej będzie niezbędna.

  Pozdrawiam
  Paweł
 • #4
  sonnen_x
  Level 10  
  U mnie pomógł zakup nowych baterii i po czterokrotnym włożeniu ich, włączeniu Junkersa, wyłączeniu go i wyjęciu baterii błąd się skasował. Przy czwartym włożeniu baterii normalnie zastartował i działa.
 • #5
  Hiszpan252
  Level 2  
  Witam
  Po zakupie nowego podgrzewacz wody marki junkers wrpd 18-2b i podłączeniu go od samego początku na wyświetlaczu pojawił się komunikat f0 i junkers nie reagował na odkręconą wode, musialem kilkakrotni wyciagac baterie żeby błąd skasował się i pojawił się następny problem mianowicie woda była zakręcona a w junkersie było słychać iskrownik i pojawiała się ikoną płomienia na wyswietlaczu i tak co chwilę bez przerwy po mimo zakręconego kranu(wyświetlacz był ciągle podświetlony, aktywy). Problemem był źle wyregulowany mikrowyłącznik. Woda zakręcona a mikrowylacznik nie wyłączał junkersa. Ja usunąłem usterkę w ten sposób, obok obudowy od baterii widać białą obudowę od mikrowylacznik wychodzą dwa czarne kabelki, delikatnie i ostrożnie wyczepiłem pokrywkę żeby nie połamać zaczepów , w środku widać mikrowylacznik i białą tak jakby kostkę z malutkimi ząbkami żeby ją wyjąć bez szarpania trzeba odkręcić kran z ciepłą wodą, widać od spodu jak przesówa się wodzik i nasza kosteczka robi się luźna uwaga może nam sama wypaść. Trzeba na tych małych ząbeczkach rozsunąć kostkę powiedzmy na początek o 2, 3 ząbki i włożyć z powrotem, analogicznie jak z wyciąganiem ( odkrecamy ciepłą wodę robi się luz wkładamy tą kostkę zakrecamy wodę i w tym momencie mikrowylacznik powinien się wcisnąć i rozłączyć junkers , jeśli to się nie stanie powtarzamy czynność i rozciągnąć o parę ząbków naszą kosteczkę aż do skutku), po tej czynności junkers chodzi idealnie nie ma błędu f0 i nie ma iskrzenia przy zakręconej wodzie, wyświetlacz i junkers włącza się dopiero jak odkrecamy ciepłą wodę.
 • #6
  adamty
  Level 11  
  U mnie pomogła po prostu wymiana baterii. Ten sam błąd F01.