Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt zamka szyfrowego, poszukuję osoby...

andrev80 26 Lut 2004 12:38 4021 10
  • #1 26 Lut 2004 12:38
    andrev80
    Poziom 10  

Poszukuje osoby która ma lub zaprojektuje zamek szyfrowy. Założenia:
    Klawiatura 12 klawiszy (0-9, ENTER i DEL), programowanie kodu na DIP swithach np. 4 cyfrowy. Prawidłowy kod otwiera zamek na 5 sek. po czym zamyka ponownie. Zamknięty świeci czerwona dioda, otwarty zielona (5 sek.). Układ powinien mieć możliwość wyłączania z wewnątrz pomieszczenia. Czekam na szybką odpowiedz.
    Andrzej
    Przeniesiono z: Schematu/instrukcji... [h]

0 10
  • #2 28 Lut 2004 22:35
    ZEMELKA
    Poziom 13  

Cześć!

Mam parę pytań. Czy chce Pan tylko schemat elektryczny układu i ewentualnie program lub zaprogramowany procesor, czy też projekt mechaniczny? Czy płytkę drukowaną zaprojektuje Pan sam, czy ma być w projekcie? A może chodzi o wykonanie elektroniki w całości?
    Proszę o jak najwięcej szczegółów.
    Na podstawie Pana opisu nie powinno być kłopotu z zaprojektowaniem tego układu, chociaż diabeł tkwi w szczególach, o których może jeszcze nie wiem.
    Pozdrawiam
    zemelka

0
  • #3 03 Mar 2004 22:41
    andrev80
    Poziom 10  

Hej
    Potrzeba mi głownie samego projektu do projektu płytki. Cały układ zasadę działania całego układu cały formalny opis, ale niestety bez procka. Zaden AVR ani zaden inny procek nie wchodzi w gre. Moga byc rejestry, komparatory, pamieci etc. Czekam na odpowiedz. Jezeli chodzi o sprawe formalna...:D rozumiesz chyba... to najwczesniej w niedziele wieczorem jestem na GG pod numerem 1854055. Dziki za zainteresowanie. Pozdrawiam

0
  • #4 10 Mar 2004 19:55
    FXR
    Poziom 13  

Nie na procku? to sie troszke rejestrami pobawisz. Ale kto dzis takie rzeczy robi w ten sposób?

0
  • #5 10 Mar 2004 20:22
    ACULA
    Poziom 34  

a czy gotowe układy zamków szyfrowych + peryferia mogą być, czy też zabronione??

0
  • #6 11 Mar 2004 00:18
    andrev80
    Poziom 10  

Hehheh gotowe schematy zamków ??? Musiałbym to zobaczyc. Jezeli chodzi o peryferia to nie sa konieczne, głównie chodzi o sam formalny schemat, sama pomoc przy projekcie. Nie chodzi mi tu o układ bardzo rozbudowany, nie trzeba sie przejmowac hazardami. Raczej chodzi o to aby ten układ działal a jezeli biega o jego budowe to bede sie tym zajmował pózniej. Dzieki wielkie za zainteresowanie. Pozdrawiam

0
  • #7 11 Mar 2004 00:26
    ACULA
    Poziom 34  

Ls7220 Ls7225 Ls7223, ściągnij sobie ich noty katalogowe, jeden z nich na pewno jest do kupienia w sklepach

0
  • #8 07 Paź 2004 21:28
    andrev80
    Poziom 10  

Potrzebuję pomocy.
    Mam do zaprojektowania zamek szyfrowy ale bez wykozysywania procesora, mikrokontrolera etc. Jedyne elemeny to TTl i CMOS no i analogi. Specyfikacja zamka:
    Klawiatura 12 klawiszy, kod otwierający zamek min. 4 cyfry
    Kod właściwy może być ustawiany na switchach albo zwykłych zworkach
    Powinien miec sygnalizacje stanu pracy urządzenia na diodach LED (wystarczą 2 powiedzmy czerwona zamknięty zielona otwarty)
    Po wprowadzeniu właściwego kodu drzwi powinny sie otwierac na 5s a potem ponownie zamykać
    Możliwość wyłączenia zamka w wewnątrz pomieszczenia
    Na początek potrzebuje sam papierowy projekt, troche opisu co i jak działa, potem bede się bawił w montaż. Kontak ze mna na Forum lub na GG 1854055. Jest to potrzebne dość szybko (do końca października :) ).
    Z góry dziękuje za pomoc

0
  • #9 29 Lis 2004 13:33
    DJMark
    Poziom 9  

POtrzebuję dokładnie tego samego. Zamek kodowy BEZ MIKROPROCKA na samych licznikach i komparatorach itd, najlepiej z klawiturą dostępną w sklepach czyli x-y. Niech sie ktoś zlituje i podeśle linka a najlepiej gotowy schemat (może być na maila)

0
  • #10 29 Lis 2004 14:23
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

DJMark napisał:
    POtrzebuję dokładnie tego samego. Zamek kodowy BEZ MIKROPROCKA na samych licznikach i komparatorach itd, najlepiej z klawiturą dostępną w sklepach czyli x-y. Niech się ktoś zlituje i podeśle linka a najlepiej gotowy schemat (może być na maila)

Może coś z tych (na PW mail, podać nr potrzebnego schematu - niektóre są z drukami i opisem):
    B118. Akustyczny i optyczny na UA3730 (schemat, opis, druk).
    A52. Z bramką czasową na 4044, 4011 (schemat, opis, druk).
    A114. Akustyczny i optyczny na UA3730 (schemat, opis, druk), inna wersja.
    A106. ZEK-91 na UCY, MCY,CD,SFC,CFC (schemat, opis, druk).
    B162. Na UCY - 8szt (schemat, opis).
    B164. Na 1xUCY7400 (bardzo prosty - schemat, opis, druk).
    B292. Na układach CMOS (schemat, opis, druk).

->DJMark tak jak prosiłeś wysłałem na maila A106,B162 i A52, powodzenia.

0
  • #11 28 Sty 2005 01:21
    cudak11480
    Poziom 13  

Witam :-) potrzebuje zaprojektowac projekt zamka szyfrowego na mikrokotrolerze z rodziny '51' moze mi ktos pomoc ?? z gory dzieki i pozdrawiam

0