Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana grzałki Mastercook 3400

Kursaxx 20 Gru 2010 19:33 12588 11
  • #1 20 Gru 2010 19:33
    Kursaxx
    Poziom 15  

Witam :)
    Zabrałem się za wymianę dolnej grzałki, grzałka rozleciała się na wiele części które pozostały w izolacji. Więc zmuszony byłem, wydostać całą tą watę i teraz mam problem, wata jest poszarpana i czarna od spalonej grzałki.
    Jutro pojadę po nową grzałkę, tylko nie wiem co z tą watą?
    Proszę o wskazówki dalszego postępowania, montażu grzałki i izolacji ?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję.

1 11
  • #2 20 Gru 2010 19:52
    ELEKTRONIK1994
    Poziom 11  

Grzałkę zamontuj w miejsce starej a watę można wymienić, kupić można w sklepie budowlanym sprzedają na m2.

1
  • #3 20 Gru 2010 21:18
    Kursaxx
    Poziom 15  

w stare miejsce to dwie śrubki i tą walą owinąć grzałkę czy ona ma się jej nie dotykać ?

1
  • #4 20 Gru 2010 23:54
    peter falk
    Specjalista AGD

Grzałki nie owijaj. Wata szklana jest tylko na spodzie grzałki. Patrz, żebyś przypadkiem nie kupił wełny mineralnej zamiast waty szklanej. Płat waty możesz owinąć kilkakrotnie przed montażem folią aluminiową - się tak nie sypie podczas pracy.

1
  • #5 21 Gru 2010 12:15
    Kursaxx
    Poziom 15  

czyli wszytsko reasumując - wsadzić płat waty szklanej pod grzałke owiniętej folią aluminiową , tak aby nie dotykała grzałki :)

Poprzednio fachowiec wymieniał tą grzałkę i wata była z dwóch stron grzałki :) zrobię jak kolega doradził zobaczymy co z tego wyjdzie Pozdrawiam i dziękuje za udzielenie cennych dla mnie rad

1
  • #6 12 Lut 2011 14:56
    brief99
    Poziom 22  

Witam, oświeżam temacik żeby nie zakładać nowego, :-)
    Mam ten sam poblem, grzałka przepalona wyciągnąłem po usunięciu tej belki i wylazła razem kawałkiem waty (niedużo),, i teraz pytanie do kolegów: żeby zamontować nową grzałkę wystarczy ją wsunąć ?? a co z ułożeniem waty?? Czy jest jakiś sposób na odkręceni tej obudowy co leży na niej wata?? Czy trzeba całą kuchnkę rozkręcać ??? Co koledzy na to ??

1
  • #7 13 Lut 2011 00:08
    peter falk
    Specjalista AGD

Kolejność od góry: płaszcz piekarnika, grzałka, wata w folii, blacha czarna, blacha ocynk, szuflada na patelnie :) . Blacha ocynk przeważnie złapana jest metalowymi opaskami okalającymi piekarnik, choć nie zawsze - czasami przykręcona jest 4 wkrętami do płaszcza piekarnika. Aby nie podrzeć za bardzo izolacji na spodzie warto ową blachę ocynkowaną odczepić. Odnośnie wkretów, to nie ma dyskusji co do metody - odnośnie opasek, to najlepiej położyć kuchenkę na bok, odkręcić drugi bok od piekarnika (3 wkręty widoczne od strony drzwiczek) i od ramy z tyłu, blachę boku podnieść lekko i już jest dostęp do końcówek taśm.
    Ogólnie: pop...a konstrukcja tej kuchenki.
    I pomyśleć, że pracowałem w tej firmie na emalierni :) .

2
  • #8 13 Lut 2011 11:11
    brief99
    Poziom 22  

Ok, dzięki serdeczne kolego... właśnie chodzi mi o wymianę grzałki dolnej, przy wyciąganiu "wyjąłem" kawałek waty i muszę odkręcić właśnie tą dolną blachę ocynkowaną i to wszystko ułożyć... Z tego co zauważyłem nie ma tam folii aluminiowej, tylko grzałka leżała właśnie na tej wacie,,, Czy w związku z tym musi być folia czy wystarczy grzałkę położyć na wacie,,,?? Czy wata się nie "zapali" od grzałki ??? :-)

1
  • #9 13 Lut 2011 11:18
    nares
    Specjalista AGD

Jeżeli tej waty niedużo wylazło, to się nie przejmuj i wkładaj grzałkę. Wata jest niepalna.

1
  • #10 13 Lut 2011 11:27
    brief99
    Poziom 22  

Dzięki, waty wylazło dosłownie kawałek, wielkości ręki, wylazło to co się troszeczkę psysmażyło do grzałki,,, czyli mówisz kolego żeby nie rozbierać tej dolnej blachy, tylko wsuwać nową grzałkę?? A co w przypadku kiedy się "nie ułoży" ?? Będzie to miało wpływ na pracę ??

0
  • #11 13 Lut 2011 12:18
    nares
    Specjalista AGD

brief99 napisał:
    A co w przypadku kiedy się "nie ułoży" ??

Podczas wsuwania, staraj się dociskać grzałkę do górnej blachy - będzie dobrze :D

2
  • #12 15 Lut 2011 23:30
    brief99
    Poziom 22  

Zrobiłem, wszystko gra,,, dziękuję za wszystkie porady... pozdrawiam...

0