Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dolna grzałka Mastercook 340 -

Kursaxx 31 Sty 2013 11:36 3021 1
  • #1 31 Sty 2013 11:36
    Kursaxx
    Poziom 15  

Witam :) po raz kolejny mam przejścia z dolna grzałka i tak
    Znowu piekarnik przestał grzać ( dolna grzałka ) zdemontowałem grzałkę o dziwo jest cała i mierząc miernikiem ma przejście .Postanowiłem zamontować ją jeszcze raz może coś nie łączyło , ale problem jest z tą watą stara po trzech wymianach nie nadaje się do montażu jest cała poszarpana i czarna . Odwiedziłem kilka składów budowlanych i nie moge dostać takiej waty . Spotkałem się natomiast z takim ala papierem 2 mm z wełna sprzedawca powiedział że wytrzymuje ona do 1200 stopni C i teraz nie wiem co robić czy położyć ten papier pod grzałkę tylko czy owinąć grzałkę z dwóch stron no i czy ten papier można zastosować . ??
    Może ktoś ma namiar na taką watę w jakimś sklepie internetowym ?

0 1
  • #2 31 Sty 2013 13:27
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kursaxx napisał:
    nie wiem co robić czy położyć ten papier pod grzałkę tylko czy owinąć grzałkę z dwóch stron no i czy ten papier można zastosować . ?

Ten papier nie nadaje się , nie odizoluje promieniowania ciepła grzałki na obudowę zewnętrzną kuchenki . Do izolacji nadaje się wełna szklana i skalna , które stosowane są na przykład w izolacji termicznej ceramicznych przewodów kominowych dymowych i spalinowych , możesz też wyszarpać ją ze złomowych kuchenek na składach złomów . Niedopuszczalne jest obustronne owinięcie wełną grzałki, jak chciałeś to zrobić papierem , płaszcz grzałki musi ściśle przylegać dotykowo do komory piekarnika , wata musi dociskać całą grzałkę do spodniej blachy komory , a watę zewnętrzna blacha dolna .

2