Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra 1,7 TD alternator i kontrolka ładowania

26 Gru 2010 08:18 8291 10
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z ładowaniem akumulatora (opel astra 1,7 TD isuzu)kontrolka ładowania zachowuje się normalnie czyli po rozruchu gaśnie a na akumulatorze jest napięcie około 11,3
    Proszę o poradę czy jest do wymiany alternator czy coś innego jak byłby alternator to jaki byłby lejlepszy oprócz orginała bo jest drogi
  • Warunkowo odblokowany
    regulator napięcia sprawdz,szczotki na alternatorze
  • spec od auto-elektro
    Prostownik do wymiany i po bólu.P
  • Poziom 17  
    Witam! nie trzeba od razu wymieniać całego alternatora. Ale po kolei, w warunkach domowych sprawdziłbym połączenia przewodami z alternatorem. Możesz jechać do mechaniora i on to sprawdzi, jeśli będzie wyglądało ok. to po prostu wyciągnie alternator, sprawdzi uzwojenie wirnika, komutator, szczotki, uzwojenie stojanu, dalej zespół diodowy i regulator napięcia. Jeśli jest spalony wirnik lub uszkodzony stojan to nie kalkuluje się tego naprawiać ale jeśli pozostałe rzeczy to części nie będą bardzo drogie.
  • spec od auto-elektro
    olel napisał:
    Witam! nie trzeba od razu wymieniać całego alternatora. Ale po kolei, w warunkach domowych sprawdziłbym połączenia przewodami z alternatorem. Możesz jechać do mechaniora i on to sprawdzi, jeśli będzie wyglądało ok. to po prostu wyciągnie alternator, sprawdzi uzwojenie wirnika, komutator, szczotki, uzwojenie stojanu, dalej zespół diodowy i regulator napięcia. Jeśli jest spalony wirnik lub uszkodzony stojan to nie kalkuluje się tego naprawiać ale jeśli pozostałe rzeczy to części nie będą bardzo drogie.

Po co chłopa w święta stresujesz , nie przeczytałeś postu.P
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    kolego cokolwiek chciałbyś robić przy tym alternatorze nie napisałeś co to za model ale pewnie hitachi to wszystko jest w środku musisz go rozpołowić aby dostać się do szczotek , regulatora lub mostka i nie tak prosto go się składa jak ktoś nie robił tego nigdy ale zawsze trzeba być dobrej myśli i koledzy pomogą
  • Poziom 2  
    dzięki berlongo już wiem za co się złapać jak będę miał pytania będę pisał

dzięki
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Mostek na pewno zdechnięty (i z opisu wygląda że tylko on). Tylko kup jakiś lepszy.

Na marginesie dodam że kiedyś wstawiłem diode ze starej łady. Corsa pojeździła pół roku zanim padły dwie kolejne. Rusek przeżył mimo że wyfrezowane gniazdo nie było najlepsze (otwór był ciasny tylko w jednej osi)
  • Poziom 2  
    witam pisałem ostatnio że alternator nie ładuje akumulatora a lampka ładowania normalnie się zachowuje czyli po rozruchu gaśnie byłem u elektryka okazało się(silnik isuzu 1,7 TD) że jak przygazuje to alternator ładuje akumulator elektrycy upieraję się przy wymianie alternatora a nikt z nich nie sprawdził ładowania alternatora

pozdrawiam robo
  • Warunkowo odblokowany
    to sprawdz ładowanie...bez obciążenie i z obciążeniem(wł wszystkie odbiorniki włącznie światła),nie raz może się palić kontrolka a ładowanie może być