logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Colorofon C 23 B - Podłączenie do głośników i schemat DIN

krzysiek787 28 Gru 2010 09:26 1776 8
REKLAMA
  • #1 8922534
    krzysiek787
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Witam otóż poczytałem już trochę tematów odnośnie podłączenia tego colorofonu do głośników ale mam jeszcze 2 pytania.

    1. do gniazda DIN idą 2 kabelki mogę je podłączyć do głośnika ???

    2. Czy ten schemat jest dobry do podłączenia colorofonu???(sorry za jakość)

    Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 8922541
    real898
    Poziom 14  
    Posty: 64
    Pomógł: 3
    Ocena: 8
    tak schemat jest ok
  • REKLAMA
  • #3 8922570
    krzysiek787
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Kolego dobrze wiedzieć a mam jeszcze jedno pytanie bo mam fajne głośniki i zrobiłem im wyjście MINI JACK. Podłączyłem do kompa ale słabo grają.

    Może jak bym przylutował przed Mini Jack-iem, regulację głośności ze starego głośnika to było by coś z tego??
  • #4 8926096
    Jaduda
    Poziom 32  
    Posty: 1355
    Pomógł: 235
    Ocena: 196
    Słabo grają bo potrzebny Ci jest wzmacniacz.
  • #5 8926870
    krzysiek787
    Poziom 10  
    Posty: 17
    Wiem ale czy jak zrobię tak jak powyżej napisałem to będzie trochę głośniej?
  • REKLAMA
  • #6 8926889
    Jaduda
    Poziom 32  
    Posty: 1355
    Pomógł: 235
    Ocena: 196
    krzysiek787 napisał:
    Wiem ale czy jak zrobię tak jak powyżej napisałem to będzie trochę głośniej?
    To zależy co rozumiesz pod pojęciem "regulacji głośności", jeśli sam potencjometr to nic się nie zmieni.
  • #7 8927062
    krzysiek787
    Poziom 10  
    Posty: 17
    To szkoda bo właśnie o niego mi chodziło a jeszcze jedno pytanie. Ten colorofon mi nie działa. Podłączyłem go wg schematu, żarówki ok, kable też to co może być?
  • #8 8927415
    Jaduda
    Poziom 32  
    Posty: 1355
    Pomógł: 235
    Ocena: 196
    krzysiek787 napisał:
    Podłączyłem go wg schematu, żarówki ok, kable też to co może być?
    Jeśli wszystko podłączone jest prawidłowo, a kolorofon nie działa, to jest uszkodzony, ale po Twoim opisie objawów trudno powiedzieć coś więcej...
  • REKLAMA
  • #9 8927451
    Mirek Z.
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 21870
    Pomógł: 1132
    Ocena: 531
    Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany - p.8.1, p.14, p.16. Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik pyta o podłączenie colorofonu C 23 B do głośników, w tym o możliwość podłączenia dwóch kabelków do gniazda DIN oraz o poprawność schematu podłączenia. Odpowiedzi wskazują, że schemat jest prawidłowy, ale głośniki grają słabo, co może być spowodowane brakiem wzmacniacza. Użytkownik rozważa dodanie regulacji głośności, ale eksperci zauważają, że sam potencjometr nie poprawi głośności. Dodatkowo, użytkownik zgłasza problem z działaniem colorofonu, który nie działa mimo prawidłowego podłączenia.
REKLAMA