Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-32D44E, brak podświetlenia, wyłącza się.

30 Gru 2010 16:34 8645 5
  • Poziom 14  
    Trafił do mnie telewizor jak wyżej. Po włączeniu do pracy zapala się led na zielono i po klikunastu sekundach przechodzi w czerwony. Podświetlenie nawet nie błyśnie. Za którymś razem stosując -V, AV i POWER uruchomił się i mogłem po rozebraniu panela zobaczyć, że wszystkie dzięsięć świetlówek równo się pali. Skasowałem bufor błędów (chociaż nie zapamiętałem czy jakieś były), zrobiłem inicjalizację i odbiornik cały dzień pracował czasami włączany i wyłączany. Na następny dzień znowu nie startuje. Sporadycznie udaje się go uruchomić ale tylko na kilka sekund, świetlówki palą się wszystkie. Wszystkie posty na temat tego modelu przeczytane, tylko jedna wątpliwość: jeden z kolegów podaje, że napięcie zasilania inwerterów wynosi 80V, u mnie 63V-jakie powinno być w rzeczywistości ? Napięcie jest 13V ok. Wszystkie elektrolity sprawdzone, podłożone. Proszę o jakieś podpowiedzi.
  • Poziom 28  
    Jakij blond sygnalizuje (zapis w s/m)?
  • Poziom 14  
    Niestety zbyt pochopnie przyjąłem, że to elektrolity były powodem awarii i zresetowałem bufor błędów bez sprawdzania. Teraz sporadycznie udaje mi się dostać do pierwszej części trybu serwisowego (z literą K) dalej już nie bo podświetlenie gaśnie.
  • Poziom 40  
    Nie powinno być wątpliwośći jaki error przepełnił zapisy, jak jest problem z inwerterem.
  • Poziom 17  
    Witam,
    W moim przypadku kiedy załączał się sporadycznie Sharp LC-32D44E (PSD-0550) wymiana polegała na zmianie: BD9883, C7203, C7202, C7239, C7240, C7115. W razie potrzeby posiadam części do w.w modelu.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • Poziom 14  
    Zamykam temat, bez rozwiązania. sprzęt odebrany bez naprawy, cóż promocje w sklepach robią swoje. Kto nie naprawia szybko, nie naprawia w ogóle. Takie czasy.