Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o poradę-duże zużycie gazu.

01 Sty 2011 17:05 3658 2
  • Poziom 10  
    Witam!
    Koledzy proszę o poradę. Od pewnego czasu użytkuję dom (102m kw.) w którym zastałem ogrzewanie mieszane. Salon, korytarz, łazienka, kuchnia na podłogówce. Trzy małe pokoje na grzejnikach plus drabinka w łazience. Kotłownia wyglada tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e2f0eff85299df22.html. "Automatyka" obecnie polega na tym, że piec jest "na zworce", włącza sie co 4 min. i dobija do zadanej temperatury. Na grzejnikach są termostaty a w salonie sterownik, który załącza pompę od podłogówki jeżeli temperatura spadnie poniżej zadanej. W sumie wszystko działa bez zarzutu, jest wygodne tyle, że chyba mało ekonomiczne przy obecnych cenach gazu. Obecne zużycie gazu na poziomie 10-12 metrów wydaje mi sie zbyt duże i zacząłem sie zastanawiać czy można je jakoś ograniczyć. Dom zbudowany z 24 cm. siporexu plus 13 cm. styropianu. Piec viessmann vitopend 100. Wydaje mi się, że jego moc min. 10kw. jest zbyt wysoka (częste taktowanie) szczególnie gdy nie pracuje podłogówka i trzeba dogrzewać tylko jeden pokój i łazienkę. Czy piec o mniejszej mocy min. np. od 3-4 kw. i obecnym sterowaniu zmniejszyłby zużycia gazu? I jeszcze jedno pytanie. Czy kotłownię też można jakoś unowoczesnić. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę, która pozwoli mi oszczedniej ogrzac ten domek. Pzdr.
    Mariusz
    P.S.
    Może jest na forum instalator z Wlkp.

Mod. ROBSON33
    Należy poprawnie wkleić foto zgodnie z tą instrukcją
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
  • Poziom 2  
    złużycie gazu jest uzależnione od osiąganych temp.pomieszczeń.
    napewno można zmniejszyć ilość spalanego gazu- przez założenie termostatu pomieszczenia w miejscu zwory i głowic na grzejnikach.
    na termostacie ustawić przedziały temp.komfortu dziennego i temp zredukowanej nocnej.
  • Poziom 14  
    Na twojej fotce pokazany jest tylko rozdzielacz na podłogówke a gdzie kotłownia ?
    www.lee...

Moderowany przez mirrzo:

Tu się nie reklamujemy. Usunąłem link