Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rodzaj gwintu w butlach gazowych (Włochy)

08 Sty 2011 17:17 3584 9
  • Poziom 10  
    Witam,
    może ktoś z szanownych użytkowników orientuje się jaki gwint jest w 10kg butlach gazowych we Włoszech. Szukałem jakiejś wzmianki o tym w internecie, ale mój włoski nie specjalnie wystarczający (translator średnio daje rade..). Jeden "specjalista" powiedział mi, że jest on inny niż w tych naszych. To dla mnie dość ważne a niespecjalnie potrafię to zweryfikować.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam»
  • Poziom 33  
    A jakiego gwintu niby masz się spodziewać?
    Lewy, wiadomo.
  • Poziom 14  
    Cytat:
    A jakiego gwintu niby masz się spodziewać?
    Lewy, wiadomo.

ogur3k - Gwinty charakteryzują się wieloma parametrami, a nie tylko kierunkiem wkręcania i zapewne manczos chce wiedzieć np.: Czy jego kuchenka gazowa będzie pasować do włoskich butli? (lub jakaś inna kombinacja).
  • Poziom 33  
    Foto wystarczy? Niestety nie mam żadnej suwmiarki czy czegoś takiego.
    Z tego co sie orientuje, przy kupowaniu tzw.bombole di gas musisz jedynie zaznaczyć do czego to ma być, czy kuchenka gazowa do gotowania czy też, eee nie wiem jak to fachowo, czy taki zwykły piecyk do ogrzewania.
    10kg butla przy wymianie ~15E
    Pozdrowienia z Kalabrii.
  • Poziom 10  
    ogur3k, jeśli nie masz suwmiarki to może być trochę ciężko. Ale może damy rade. Spróbuj w miarę precyzyjnie zmierzyć rozmiar tego gwintu w najszerszym miejscu (zakładam, że jest to rodzaj męski - tj gwint jest na zewnątrz a nie wewnątrz nakrętki). Tak jak mówiłem jeżeli nie masz suwmiarki użyj zwykłej linijki, ale spróbuj to zrobić maksymalnie dokładnie. Wielkości zazwyczaj wyrażane są w ułamkach cali, ale jeżeli podasz mi wynik w milimetrach to bez problemu można to przeliczyć i dopasować odpowiedni standard. Jest ich kilka, ale myślę, że po takim trochę chałupniczym sposobie można będzie wskazać ten odpowiedni (no chyba, że tylko we Włoszech używają czegoś w stylu 274/301 cala :D - ale głęboko w to wątpię) ;)
    Czułbym się bardzo zobowiązany za pomoc ;)
  • Poziom 33  
    Wprowadziłem się tutaj niedawno, więc nie posiadam praktycznie nic czym można by to zmierzyć...
    Coś pokombinuje, ale nie teraz ;)
    btw. gdzie Cię niesie?
  • Poziom 10  
    Taki trip po całych Włoszech. Na razie bez konkretnego planu :D
    A wracając do butli to może po prostu będzie będzie nabity tam symbol a jest to bardzo prawdopodobne.
    Pozdrawiam ;)
  • Poziom 33  
    manczos:
    Ogarniasz? Daj jakiś namiar na siebie.
    Chyba że już nieaktualne ;)
  • Poziom 10  
    ogarniam :P i nadal czekam na odpowiedz ;)
    Jeśli coś się dowiedziałeś to odpisz tu ewentualnie do mojego loginu dodaj @gmail.com :)
  • Poziom 21  
    Dokładnie taki sam - że nasze reduktory do np. piecyka promiennika pasują. Dyrektywa UE normuje sprawę.