Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transfer Co2 z butli 10kg do 2 kg domowym sposobem

13 Sty 2015 21:42 1449 5
  • Poziom 9  
    Witam, Jestem tutaj nowy i nie wiem czy wybrałem dobry dział ale mam malutki problem. Zakupiłem mój pierwszy migomat do niego mam butle 2kg niedługo potym w moje ręce wpadła dużo większa butla napełniona również co2.
    Moje pytanie się zrodziło samo,a mianowicie czy jeśli w małej butli skończy mi się gaz to mogę przetoczyć gaz z dużej butli do małej? nabijając ją chociaż w połowie? spawam bardzo rzadko i to często poza domem . Mała butla jest idealna dla mnie a transport dużej jest dla mnie nie możliwy(względy prawne). Chciałbym zapytać o jakieś porady względem mojego problemu.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Sam się za to nie bierz, to jest niebezpieczne, wysokie ciśnienie w tenp. 20 stopniC wynosi ok 55 bar - niezależnie w jakiej butli się znajduje. Potrzebna jest specjalna "przetoczka", waga w miarę dokładna (żeby nie przepełnić butli), duża butla powinna mieć w zaworze rurkę do dna, żeby podawać płynny gaz, rękawice ochronne (obowiązkowo !!!) gaz podczas rozprężania zamraża wszystko z czym się zetknie (skórę na dłoniach też ! ), czyli, potrzebna jest wiedza jak to bezpiecznie robić. Radzę pogadać ze strażakami, czy co jakiś czas nie napełnili by ci tej małej butelki, koszt 5- 10 zł a zdrowie zachowane :D .
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    Niestety mieszkam za granicą i w mojej okolicy wołają tyle samo za napełnienie małej i dużej butli. Za butlę 2kg wołają 40eu wiec wolałbym juz tankować te duża. Wystarczyłoby mi napełnianie butli w połowie jej pojemności tj około 1kg. Rękawice i takie sprawy to nie problem, wąż wysokociśnieniowy też bym załatwił.Znalazłem coś takiego na ebayu i zastanawiam się nad zakupem. Link Podaje do aukcji
    3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    [retrofood]
  • Admin DIY, Automatyka
  • Poziom 9  
    Punkt wymiany butli i napełniania gasnic zajduje sie tutaj w jednym mejscu wiec nic z tego.Proszę o odpowiedź co sądzicie na temat napełniania butli spospobem ktory podałem,czyli przez połączenie butli wezem ,odpowiedzi o tym gdzie moge alternatywnie dobic butle nie bardzo mnie interesują.
  • Moderator
    Odpowiedź otrzymałeś #2. Zamykam.