Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner Technics ST-600l przerywa

16 Sty 2011 19:30 1516 5
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mam problem z moim tunerem, otóż słuchałem na nim normalnie radia jakiś rok temu, potem sprzedałem wzmacniacz i już go nie używałem. Kupiłem sobie wzmacniacz, chciałem włączyć radio, ale nie idzie go słuchać, bo na fm przerywa strasznie i jak znajdę stację to nie zapalają sie diody od sygnału, a na lw palą się cały czas...
    Co zrobić, żeby nie przerywało podczas słuchania radia?
  • Spec od car audio
    Na początek sprawdź jaki masz poziom napięcia na wyjściu z zasilacza - miałem ST-600L, nad którym się nasiedziałem a po prostu miałem problem z tranzystorem w stabilizatorze napięcia (ten duży co się tak mocno grzeje) - zaniżone napięcie robiło problem z odbiorem. Jeżeli jest ok, to nasuwa się pytanie czy masz wersję z fabrycznym górnym zakresem UKF czy też przestrajanym (konwerter lub metoda z podmienionym kwarcem). Być może tu jest przyczyna.
    A jak nie to będzie problem w rozstrojonej p.cz. - w tym tunerze trzeba stroić po napięciach bo nie ma automatycznego strojenia więc metoda dostrajania aby stawał na stacjach odpada.
  • Poziom 14  
    Ale jak przerywa to dźwięk zanika całkowicie, nie ma żadnych szumów itp.
  • Spec od car audio
    A jak wyłączysz tryb AUTO czyli przejdziesz w odbiór mono? Domyślam się, że wtedy znika także wskaźnik QUARTZ LOCK.
  • Poziom 14  
    Nie zanika. Pali się cały czas...
  • Poziom 37  
    Sprawdź zasilanie p.cz i stereo-dekodera. Podłącz się przed stereo-dekoderem i sprawdź jaki jest sygnał.

Masz może problem z słaby sygnałem (słaba czułość odbiornika) ? jeśli tak to wskazywało by na rozstrojony demodulator FM. Miałem podobną przypadłość w sts-370