Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana amplitunera Yamaha, pomoc przy wyborze.

kongo245 23 Sty 2011 17:58 1612 8
  • #1 23 Sty 2011 17:58
    kongo245
    Poziom 10  

Witam, chciałbym uzyskać pomoc dotyczącą wymiany amplitunera. Piszę w imieniu mojego ojca, który pewnie poszedłby do sklepu i kupił pierwszy lepszy amplituner, który poleci mu sprzedawca, a ten najpewniej nie zna nawet wszystkich parametrów sprzętu który poleca.

Obecnie mój ojciec posiada bodajże Yamahę rx 797 + jakiś tam dedykowany odtwarzacz DVD do tego modelu. Do tego wszystkiego podłączone jest "Kino domowe 5.1" zestaw głośników jaki jest do tego podłączony to takie coś: http://www.top-audio.pl/eltax_zestawy_kolumn_do_kina_domowego_universe.html + jakiś tam subwoofer Yamahy 175W RMS, nie znam modelu.

Teraz tak, do nowego amplitunera ma być podłączona plasma Samsunga PS50C7000, dekoder N-TV, PS3 które posłuży jako odtwarzacz DVD/BR.
    Do TV jest podłączona jeszcze kablówka i w starym amplitunerze był problem żeby odtworzyć dźwięk bezpośrednio z TV, bo w TV jest tylko wyjście audio przez światłowód.

Jednym i jedynym typem jaki na razie znalazłem w internecie jest: http://allegro.pl/yamaha-rx-v2067-rxv2067-rx-v2067-nowy-f-v-salon-i1424603459.html Cena ojcu odpowiada, jednak nie wiem czy potrzebuje on aż takiego sprzętu, nie znam się na tym i nie wiem co oferuje i znaczy połowa funkcji jakie posiada ten sprzęt. Prosiłbym o jakieś opinie i ewentualnie wytłumaczenie o co tutaj chodzi i czy podłączę z tym amplitunerem cały sprzęt jaki wymieniłem wyżej tak żeby to dobrze działało.

Jeżeli macie jakieś inne pomysły co można kupić, żeby wszystko razem można było bez problemu podłączyć to piszcie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

• #2 23 Sty 2011 18:16
    1471567
    Usunięty  
  • #3 23 Sty 2011 18:48
    kongo245
    Poziom 10  

Kolumny nie będą puki co wymieniane, bo mieszkanie jest w bloku, a salon w którym to wszystko stoi ma jakieś 24mkw i jest połączony z kuchnią która ma jakieś 12mkw. Wiem, że głośniki jakościowo nie są dobre, żeby nie mówić że to kibel, ale niestety nie mogę tego jeszcze przetłumaczyć ojcu. Na razie stanęło na wymianie amplitunera, żeby dawał radę z obsługą wszystkich urządzeń, które mają być do niego podłączone. W czym ta yamaha jest taka dobra, że kosztuje 4200zł? Po co w ogóle w amplitunerze wyjścia HDMI, nie podłącza się dźwięku przez chinch tylko przez HDMI czy jak to działa?
    Kasa jaka jest przeznaczona na amplituner to ok 4000zł.

Dodano po 1 [minuty]:

Tak BTW to ile trzeba przeznaczyć na wymianę kolumn na jakieś lepsze? Wiem, że to mało precyzyjne, ale może jakaś wstępna konfiguracja, czegoś co zagra naprawdę lepiej (nie głośniej).

Dodano po 17 [minuty]:

Aha, jeszcze taka poprawka, amplituner do jakiego wszystko jest obecnie podłączone to jednak Yamaha rx 450 a nie rx 797.

• #4 23 Sty 2011 21:10
    dues
    Poziom 28  

Te kolumny nie zasługują na lepszy amplituner. Szkoda wydawać na nowy 4kzł jak i tak nie przyniesie to żadnej poprawy.

• #5 23 Sty 2011 23:51
    kongo245
    Poziom 10  

dues napisał:
    Te kolumny nie zasługują na lepszy amplituner. Szkoda wydawać na nowy 4kzł jak i tak nie przyniesie to żadnej poprawy.

Dzięki za pomoc, o to mi chodziło i o to prosiłem. Jak byś nie zauważył to potrzebuję zmienić amplituner ze względu na to, że nie mogę połączyć ze sobą wszystkich urządzeń tak aby wszystko dobrze działało. Amplituner którego wysłałem link, posiada wiele ciekawych opcji, i z łatwością można podłączyć do niego wszystkie sprzęty które wyżej wymieniłem. Możliwe, że w niedalekiej przyszłości wymienię też głośniki, ale teraz kupię amplituner i dlatego założyłem ten temat, bo nie wiem jaki wybrać.

Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje, to z miłą chęcią poczytam, mogą być całe zastawy, najwyżej teraz kupię amplituner, później kolumny.

• #6 24 Sty 2011 15:58
    dues
    Poziom 28  

Dobrze byłoby wiedzieć z góry ile będziesz chciał wydać na kolumny. Używany amplituner wchodzi w grę? Nowe sprzęty tego typu szybko tracą na wartości. Jaki masz subwoofer? Nie bez znaczenia jest też wielkość pomieszczenia w jakim ma to grać.

• #7 24 Sty 2011 17:44
    kongo245
    Poziom 10  

Dobrze, więc zróbmy tak. Nie bierzemy głośników pod uwagę na razie bo te zostają. Używka wchodzi w grę, ale boję się, że nie będzie oferowała takich funkcji jak ta nowa yamaha, która ma ich pełno, przetwarza obraz 3d, co może być pomocne, szczególnie że TV jest właśnie 3d. Jeżeli teraz kupię amplituner i będzie grało to tak samo jak gra teraz to może być, a jak będę zmieniał głośniki to wtedy napiszę jaki mam ampli i pod to będę szukał głośników.
    Generalnie chodzi o to, żeby wszystko ładnie, elegancko połączyć ze sobą, w przypadku tej yamahy wszystko łączy się ze sobą przez HDMI a nie przez chinche i to jest chyba plus.
    Aha, ampli może być w 5.1 jeżeli będzie tańszy niż taki w 7.2

Więc, jakieś propozycje?

• #8 24 Sty 2011 17:55
    Pablo1964
    Moderator

W trybie stereo nie zagra lepiej od starego amplitunera. Lepiej poczekać z wymianą amplitunera do momentu zakupu zestawu 5.1.

• #9 24 Sty 2011 20:56
    kongo245
    Poziom 10  

Pablo1964 napisał:
    W trybie stereo nie zagra lepiej od starego amplitunera. Lepiej poczekać z wymianą amplitunera do momentu zakupu zestawu 5.1.

Panowie, może nie wyraziłem się jasno i przejrzyście, więc zacznę od nowa.

Wymiana amplitunera jest spowodowana tylko i wyłącznie niemożnością podłączenia do niego wszystkich urządzeń jakie posiada w domu mój ojciec, tj: plasma samsunga PS50C7000 3d (z której dźwięk można podłączyć jedynie przez HDMI bądź światłowód), dekoder telewizyjny N TV, Playstation 3. W amplitunerze Yamahy RX-V2067, którego link podałem wyżej, jest wypisane całe mnóstwo funkcji związanych między innymi z przetwarzaniem obrazu 3d.

Piszę tutaj, bo chciałbym uzyskać opinię ludzi którzy wiedzą co dają te dodatkowe funkcje, ewentualnie są w stanie doradzić sprzęt który będzie przybliżony parametrami do tego którego podałem, jednak będzie tańszy, może jakaś inna firma (nie potrzebuję systemu 7.2, a 5.1). Jestem otwarty na sugestie - sprzęt może być używany, jednak wydaje mi się, że używany sprzęt nie będzie miał przetwarzania obrazu 3d, bo jest to dość "świeża" technologia. Chyba, że się mylę?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo