Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro+ `97

17 Paź 2004 18:37 2163 5
 • Poziom 25  
  Witam.
  Gdzieś mi wcieło światła przeciwmgielne tylne. Bezpiecznik dobry, żarówki też. W momencie włanczania słychać jak przełancza się przekaźnik ale nie zapala się kontrolka na desce rozdzielczej. Jak jadę na światłach i zacznę chamować to żaży mi się kontrolka od akumulatora (jest nowy). Czy to może jakieś zwarcie :?:
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 25  
  Może wyskoczył, bądź jest luźny konektor z tablicy przekaźników, z przekaźnika od świateł.
  Podmienialeś sam przekaźnik? Może to jego wina.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 23  
  Witam.

  Sprawdż, czy same lampy są sprawne.

  Czy łączą oprawki z żarówkami.

  Podaj plus na krótko do samej lampy lub oprawki.

  Pozdrawiam :) .
 • Poziom 2  
  Mialem to samo w tym roku-wymien przekaznik i po sprawie
 • Poziom 25  
  Jeżeli jest to Polonez Plus,to nie ma w nim przekaźnika żadnych świateł.Rolę przekaźników spełniają dwa kontrolery świateł - jeden ze świateł postojowych,mijania i drogowych,drugi świateł przeciwmgłowych przednich i tylnych.Jeżeli po włączeniu świateł postojowych,przeciwmgielnych przednich i przeciwmgielnych tylnych lub mijania i przeciwmgłowych tylnych nie zaświeca się kontrolka tych świateł ani kontrolka awarii świateł,to sprawdz jeszcze raz,a najlepiej wymień bezpiecznik tych świateł (9).Jeżeli to nie pomoże,to nie pozostaje ci nic innego,jak podjechać do sklepu motoryzacyjnego i kupić kontroler świateł przeciwmgłowych.Koszt to około 50 zł.Warto się dogadać ze sprzedawcą i przed zakupem i poprostu spróbować podmienić ten kontroler.Jeżeli okaże się,że to również nic nie pomaga,to pisz,a będziemy mierzyć napięcia na kontrolerze i szukać przerwy w obwodzie.Może się również okazać,że uszkodzeniu uległ którys ze styków kontrolera świateł głównych,włącznik świateł przeciwmgłowych przednich lub przeciwmgłowych tylnych.Możliwe jest też,że jest przerwa w obwodzie tych świateł na przewodach lub złączkach.
 • Poziom 10  
  Najczściej w tych kontrolerach świateł powstają zimne luty. Więc najlepiej go wyjąć (ten zielony), zdjąć obudowę i poprawić luty na przekaźnikach. Jeżeli nie pomoże to wymienić przekaźnik który kosztuje około 12 zł.
  Ale najpierw sprawdź czy nie ma przerwy w wiązce przewodów która idzie na tył auta w ten sposób że zewrzyj bezpiecznik od przeciwmgielnych do +12V, powinny zaświecić lampy z tyłu i kontrolka na desce. Odnoiśnie kontrolki ładowania to najprawdopodobniej jest uszkodzona jedna z trzech diod samowzbudzania w alternatorze (można wstawić np. 1N4007).