Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung n150 Reinstalacja "Siódemki"

28 Sty 2011 16:32 14308 7
  • Poziom 9  
    Witam,

Jestem dumnym posiadaczem Samsunga n150 plus. Mam pytanko... Chciałbym reinstalować system po uprzednim sformatowaniu do zera "użytkowych" partycji. I tutaj jest moje pytanko czy po "zczyszczeniu" dysku, Windows zainstaluje się na nowo (tzn. tak samo jak przy pierwszym odpaleniu) z ukrytej partycji? Z góry dziękuje Wam za odpowiedź.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Przy odpaleniu Recovery przy włączeniu Windowsa dojdziesz do momentu w którym program zapyta Cię czy zainstalować system czyszcząc tylko jedną partycję czy też wyczyścić obydwie. Powinna tez być możliwość podzielenia na własne partycje.
    Jeśli sformatujesz z płyty lub inaczej istnieje ryzyko wyczyszczenia partycji Recovery i wtedy będzie problem.

Do odpalenia Recovery najczesciej wystarczy naciskać F8 przy włączaniu Windowsa i potem opcja naprawy systemu. Dalej powinno Cię poprowadzić samo.
  • Poziom 20  
    Przez F4 wchodzimy do reinstalacji.Może komuś się przyda.
  • Poziom 9  
    Robisz kopie partycji recovery. Usuwasz wszystkie partycje. Bez partycji recovery instalujesz z "oryginalnej" płyty windows 7 starter, wpisujesz swój serial widniejący na spodzie netbooka za który zapłaciłeś i masz system bez śmieci i innych nie potrzebnych gadżetów działających tymczasowo, update sterowników.. i bawisz się sprawnie działającym kompem. Dodasz 1gb ramu i netb. Wymiata. Pozdrawiam i polecam.
  • Poziom 16  
    Kolego delf21 wszystko fajnie ale racz zauważyć, że ten notebook nie ma CD :).

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Do instalacji windy nie jest konieczna płyta.. wujek google odpowie.. haslo bootowalne usb.. pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Może wujek google podpowie Ci co oznacza "partycja recovery" "windows 7 starter" i "jak nie wiem, to sie nie odzywam"
  • Poziom 39  
    Zrób sobie kopię partycji recovery na pendrive programem od samsunga przed gmyraniem w partycjach.
    Później zainstaluj sobie windows z czego ci bardziej odpowiada albo z kopii recovery na pendrive(wtedy będzie w stanie jak po przyniesieniu ze sklepu), albo z innego pendrive z czystym windows 7 nie od samsunga.
    Jak nie będziesz kasował partycji recovery to zamiast z pendrive możesz zainstalować windows od samsunga z partycji przez klawisz F4.