Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy da się sprawdzić przychodzące numery?

piotr_piotr 09 Lut 2003 17:38 12250 25
  • #1 09 Lut 2003 17:38
    piotr_piotr
    Poziom 9  

Witam!!

Mam pytanie. Czy TPSA prowadzi zapis telefonów przychodzących pod mój abonament?
    Chodzi mi oto czy mógłbym jakoś sprawdzić, jakie były telefony (numery) w danym miesiącu?

Pozdrawiam!
    Piotr

0 25
  • #2 09 Lut 2003 19:01
    uaz
    VIP Zasłużony dla elektroda

o ile wiem tepsa nie udostępni ci tych danych - ale na pewno rejestr taki istnieje. Jeśli masz problemy ze złośliwymi telefonami zapytaj o MCID - identyfikacja wywołań złośliwych. ( dostępna na ISDN )

0
  • #3 09 Lut 2003 19:07
    MCbx
    Poziom 28  

Kiedyś było możliwe, bo do znajomego dzwonili o 3ciej rano żartownisie i jakoś sprawdził.

0
  • #4 10 Lut 2003 00:12
    pepe
    Poziom 23  

Można też wykupić CLIP w tepsie (3zł netto) i przystawkę CLIP z pamięcią i zegarem.

0
  • #5 10 Lut 2003 10:17
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 10 Lut 2003 14:12
    piotr_piotr
    Poziom 9  

Witam ponownie!

Picia z tpsa: wysłałem do Ciebie prywatną wiadomość.

Dzięki!

0
  • #7 10 Lut 2003 16:36
    jozefg
    VIP Zasłużony dla elektroda

Miałem też kłopot z kawalarzami.
    Poszedłem do TPSA żeby mi dali wydruk rozmów przychodzących, to pani z okienka powiedziała, że owszem ale tylko na polecenie prokuratora!
    I czegoś tu nie rozumiem: przecież to w końcu mój telefon i moje rozmowy!

0
  • #8 19 Lut 2003 23:01
    kalimax
    Poziom 16  

Witam :(

Jeżeli chodzi o rozmowy przychodzace to :!: po nowelizacji ustawy o ochronie danych osobowych uzyskanie od operatora bilingu rozm. przych to konczy się to z zasady :x ze tylko dla prokuratora

:cry: reszta zależy od kombinowania

usługi przekierowania na komóre OK,MCID - cyfrówka, aparat analogowy z CLIP lub przystawka zadziała gdy numer jest z cyfrowej centrali lub bezCLIR

0
  • #9 20 Lut 2003 10:10
    remiorn
    Poziom 17  

generalnie infirmacja o numerze rozmowy przychodzacej jest przysyłana do Ciebie z centrali kwestia tylko tego zeby to zdekodowac. mozesz poszukac układu który to robi (schematu i zrobic lub kupic) albo kupic telefon ktory posiada taka funkcje. oczywiscie w ten sposob nie zobaczysz numeru ktory jest zastrzezony

0
  • #10 20 Lut 2003 10:39
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 20 Lut 2003 13:48
    dex
    Poziom 27  

Owszem takie dekodery clip mozna se zmontowac sek w tym ,ze nasz monopolista nie udostepnia tej funkcji w liniach analogowych,nie wiedziec czemu??????.Przed pierwszym dzwonkiem powinny byc wysylane kody DTMF z numerem przychodzacym. mozna to podsluchac sluchawkami z szeregowo chyba wlaczonym kondensatorem, gdzies to bylo opisane na jakiejs stronie phrekerskiej.U mnie jest nowa centrala i kupa, jak dzwonilem i pytalem sie czy mozna uaktywnic to......panie nie wiedza wogole o czym mowa i polecaja ISDN, bo wtedy masz jak w komorce.Ale warto sprawdzic moze gdzies to jest wlaczone??
    A to ze np. 3 dni temu, to w EP byl jakis rejestrator z clipem w postaci kitu.
    A przekierowac to se mozna zdaje tylko na idee bedaca wlasnoscia tpsa.........

tpsa the best....

na mydlo do wietnamu

0
  • #12 21 Lut 2003 15:42
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 21 Lut 2003 19:56
    dex
    Poziom 27  

No analogowa czyli zwykla nie ISDN.Coz zle mnie zrozumiales powinienem napisac tak,
    " tp ma mozliwosc ale nie wiedziec czemu
    nie udostepnia tej funkcji na liniach analogowych."

1.Wlasnie w ten sposob sprawdza sie ze
    slucha sie czy przed 1 dzwonkiem slychac kody DTMF ktore sa wysylane od centrali do nas ,niosa info numeru przychodzacego.Jestem na EWSD, jak powiedzialem ze chce kupic panasonicaxxxx z clipem, to uslyszalem ze jest to nieaktywne, a jak chce miec CLIP to mam se kupic ISDN.

2.Wcale nie napisalem, ze tylko ISDN ma funkcje CLIPA!

3.Pisalem o sluchawkach Nie o sluchawce! ,np. od walkmana wpinamy sie przed telefonem, kanal lewy i prawy zdaje sie szeregowo poloczone w celu zwiekszenia impd. plus jeszcze w szeregf chyba 33nF,moge sie mylic pisze z pamieci, ale cos w tym stylu.
    4.Nie wiem czy sie oplaca ,ale dla hobbysty elektronika wieksza jest satysfakcja z dzialajacego urzadzenia.Po zatym gotowym urzadzeniom zawsze cos brakuje ,opisany w EP rejestrator umozliwia robienie bilingow itd etc.

Jesli mozna przekierowac np. na ere to coz chyle czola ,cos drgnelo ku lepszemu...

Rejon tp OLESNICA, 314-xx-xx mysle ze dasz sobie rade jak nie to znjde rachunek i dam numer.

0
  • #14 21 Lut 2003 20:31
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 22 Lut 2003 20:13
    dex
    Poziom 27  

Wiec moze wiesz lepiej ,powinienes.
    To jak mam sprawdzic to FSK bez Przystawki ktora oferujecie?Jak wczesniej pisalem interesowalem sie tym i dzwonilem do boku, co sie dowiedzialem to napisalem,bylo to ja wiem zebym nie sklamal ,ale cos kolo 2 lat wstecz minimum,centrala jest juz duzo dluzej.Zainteresowalem sie tym jak tylko zobaczylem w Selgrosie wlasnie panasonica kt-xx ,bezprzewodowy z clipem.Nasluchiwalem tych kodow DTMF przed pierwszym dzwonkiem i cisza dodatkowo dzwonilem do boku, aby na darmo nie wydac kasy n atelefon.
    Bylo to gdzies na ktorejs stronie phreakerskiej opisane,ale te ostatnio wymarly , chyba www.telesfor.cjb.net ,jesli mie pamiec nie myli.

To co mam to sobie extra uaktywnic, i extra dodatkowo placic?

0
  • #16 23 Lut 2003 12:01
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Robicie problem z niczego! Ja od dawna mam clipa na linii analogowej a linia ISDN nie interesuje mnie wcale. To tylko zbędny wydatek! Niby internet dwa razy szybszy ala za podwójną opłatą. Stałe łacze typu SDI to jest to! W mojej miejscowości jest to nie możliwe gdyż zasoby TPSA się wyczerpały ( nie wiedzieli, że będzie tyluchętnych). Ale clipa jak wspomniałem dostałem bez problemu. Centrala jest typu 5ESS.

0
  • #17 23 Lut 2003 18:39
    smalin
    Poziom 15  

Sluchajcie. DTMF juz dawno nie ma. Teraz juz jest FSK (alez tego co wiem za dodatkowa oplata) ktory wysyla dane po!!! pierwszym dzwonku. Dziala na takiej zasadzie, ze na liniach wysylany jes sygnal 0 i 1 ale w ten sposob, ze sygnal o danej czestotliwosci odpowiada 0 a o wyzszej 1. A takie urzadzonko odczytujace, to poprostu filtry selektywne, ktore przetwarzaja to na sygnal cyfrowy i wrzucaja na wyswietlacz numer, a jak klient sobie zazyczy to tez nazwe aboneneta. Jeszcze raz wspomne, ze nie kazdy ma uruchomione FSK bo to nie jest standardowo w abonamencie.

0
  • #18 23 Lut 2003 21:55
    MikeS
    Poziom 10  

Ta tylko jak ten "zartownis" dzwoni z popa albo innego pre-paida to mu 1 slowem "narobisz"

0
  • #19 23 Lut 2003 23:13
    pepe
    Poziom 23  

:arrow: dex -

Cytat:
    ale cos kolo 2 lat wstecz

Pytałeś dwa lata temu w BOku o CLIPa ? Zapytaj teraz - to oficjalna usługa i przynajmniej muszą ( a przynajmniej powinni, bo to tepsa :D ) wiedzieć o co chodzi i czy usługa jest dostępna u Ciebie.

:arrow: smalin - pisałem wyżej że kosztuje 3zł netto miesięcznie

0
  • #20 25 Lut 2003 12:36
    dex
    Poziom 27  

czyli jednak jest jakis postep:) ....
    od kiedy to jest aktywne/dostepne?
    Musze sprawdzic to sam ,ale jak zwykle pewnie pracuja do 15.

0
  • #21 27 Lut 2003 07:56
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #22 27 Lut 2003 15:53
    Seweryn82
    Poziom 19  

a jeśli chodzi o przekierowywanie rozmów to nie ejst tak że to twój telefon domowy dzwoni np na twoją komurke? Prosze o odpowiedz bo ja włąśnie cały czas tak myslałem i widze że chyba sie myliłem

0
  • #23 28 Lut 2003 06:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 28 Lut 2003 17:01
    Seweryn82
    Poziom 19  

dzięki włąśnie o to mi chodziło. przynajmniej teraz wiem już dokładnie o co w tym chodzi. Pozdr i dzieki za odpowiedz

0
  • #25 02 Mar 2003 19:10
    smalin
    Poziom 15  

A ja od Tepsy dostalem ostatnio takiego maila:

"Chcesz wiedzieć kto do Ciebie dzwoni? Zamów usługę prezentacja numeru.
    Dzięki niej, na wyświetlaczu Twojego domowego telefonu (lub przystawki)
    będzie widać numer osoby dzwoniącej i spis nieodebranych połączeń.

Usługę możesz zamówić w Punktach Sprzedaży TP. Tam również kupisz
    odpowiedni telefon lub przystawkę z wyświetlaczem.

Więcej informacji:
    Linia Bezpłatna 0-800 100 800
    http://www.telekomunikacja.pl/r?c=3e4cf715

Zamówienie:
    http://www.telekomunikacja.pl/r?c=3e4cf2a2"

0
  • #26 19 Lis 2004 19:24
    robt
    Poziom 12  

Problem z uzyskaniem wydruku połączeń przychodzących jest u wszystkich operatorów. Taki wydruk nie zawsze jest możliwy, a pozwolenie od prokuratora jest konieczne. Operatora tak naprawdę nie interesuje kto do Ciebie dzwoni ale gdzie Ty dzwonisz bo z tego są pieniądze. Połączenia przychodzące są w centrali danymi półtrwałymi co znaczy, że po skończeniu takiego połaczenia w centrali nie ma po nim śladu. Są jednak możliwości rejestrowania połączeń przychodzących na dany numer, wtedy taki numer w centrali się obserwuje i dlatego potrzebny jest nakaz prokuratora ponieważ operator nie może śledzić abonentów wedłóg uznania. Inna możliwość uzyskania takiego wydruku jest gdy w centrali realizowane są rozliczenia międzyoperatorskie jest jeszcze parę możliwości ale wszystko wtedy robią centra billingowe danego operatora.

0