Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielnica elektryczna budowlana-dobór aparatów.

19 Lut 2011 08:10 5087 11
  • Poziom 10  
    Witam.
    Energetyka założyła mi w ZK za licznikowe C20A na czas budowy,
    ja w domu na czas budowy chciałem zrobić rozdzielnie z tego co mam czyli kolejno FR 100A, różnicówka 3 fazy 25A 0.03mA, i na gniazda budowlane S303 B20A i S301 B16A. Czy stwarza problem, że w ZK mam C20 a w tablicy budowlanej róznicówkę 25A??
    Pozdrawiam.
  • TestoTesto
  • Poziom 26  
    Jaką masz różnicówkę ,czy z modułem nadprądowym czy bez.
  • TestoTesto
  • Poziom 25  
    Witam
    Nie, 25A to maksymalny prąd jaki może popłynąć przez różnicówkę (roboczy-ciągły).
    Pozdr
  • Poziom 29  
    3 fazowe RCD nie powinno zabezpieczać wszystkich obwodów.
    Należy rozbić obw. jednofazowe i trójfazowe i zabezpieczyć je odpowiednimi wyłącznikami różnicowoprądowymi.
  • Poziom 17  
    ZE montuje zabezpieczenia przedlicznikowe,to kaganiec abyś nie brał większej mocy.
  • Specjalista elektryk
    Witam
    Cytat:
    Należy rozbić obw. jednofazowe i trójfazowe i zabezpieczyć je odpowiednimi wyłącznikami różnicowoprądowymi.

Komfort użytkowania i lokalizacji potencjalnie uszkodzonych odbiorników będzie oczywiście wyższy ale nie byłbym tak ortodoksyjny i polemizowałbym ze słowem "należy"
    ----
    pozdrawiam
    pm001
  • Poziom 29  
    Moim zdaniem należy, ponieważ jeden wadliwy odbiornik będzie powodował wyłączanie głównej RCD co może zakończyć się zmostkowaniem jej przez budowlańców lub usunięcie.
    Prościej zmostkować taką RCD niż znaleźć przyczynę, budowlańcy tak właśnie bardzo często postępują.
  • Poziom 12  
    Witam.

Nic więcej nie kombinuj dobrze to zestawiłeś nie ma potrzeby robić wodotrysków wsadź to do porządnej skrzynki zamykanej na kłódkę i to wszystko.

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam.
    Dzięki za zainteresowanie.
    RCD jest bez członu nadprądowego.
    Jest to skrzynka budowlana, więc chciałem dać tylko jedną RCD na obwód 3-fazowy i obwody 1-fazowe, później jak będę już montował całą kompletną rozdzielnię, to rozłożę obwody. 1 RCD na gniazdo 3-fazowe w garażu, 1 na kuchenkę, 1 na kilka obwodów jednofazowych gniazd.
    Także zostaje to tak:
    ZK zalicznikowe C20A
    w domu w rozdzielni budowlanej FR 100A
    RCD 3 fazy 25A 0.03mA
    na gniazda budowlane S303 B20A
    S301 B16A.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Rozdzielnia wykonana.
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Jaki pomiar wykonać, żeby ZE podłączyła mi kabel??
    Wiem, że muszę mieć rezystancję izolacji WIZ a czy poza tym jeszcze coś??
    Rezystancję uziomu??
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Kolego nie masz pomiarów rezystancji uziomu a ZE zamontowało przyłącze z licznikiem, bez warunków umowy i stosownych dokumentów ?
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Kolego nie masz pomiarów rezystancji uziomu a ZE zamontowało przyłącze z licznikiem, bez warunków umowy i stosownych dokumentów ?

Przyłącze jest na rogu działki
    ZE nie zamontowało jeszcze licznika, czekali aż zrobię sobie rozdzielnię budowlaną w domu i przedstawie protokoły i dopiero podpisałem umowę i czekam na przyłączenie:)