logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Fiat punto 2 fl 2003/2004 czujnik otwartej klapy bagaznika

kali20 20 Lut 2011 18:07 8272 10
REKLAMA
  • #1 9179046
    kali20
    Poziom 11  
    Posty: 57
    Pomógł: 1
    Ocena: 14
    Witam

    Posiadam punto 2 fl z 2003 1.3 jtd wersja 3drzwiowa, montowałem ostatnio alarm i pojawił się mały problem. Nie działa mi czujnik otwarcia klapy bagażnika alarm jest sterowany masą, ale podczas zamknięcia klapy masa nie zanika całkowicie. Też nie za każdym razem zapala mi się kontrolka na desce rozdzielczej bagażnika, że mam otwartą klapę. Czy można rozebrać zamek, aby sprawdzić czy czujnik się nie zawiesił? Gdzie znajdę przewód od czujnika tylnej klapy?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 9179175
    CameR

    Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Posty: 7706
    Pomógł: 1139
    Ocena: 3266
    Przewód znajdziesz wczarnym 40-pinowym złączu skrzynki bezpiecznikowej.
    Jasno niebiesko/czarny - pin nr 36.
    Instalację należy odseparować diodami.
    Konto firmowe:
    ABC KOM
    Barcelońska 77, Katowice, 40-683 | Tel.: 601XXXXXX (Pokaż) | Strona WWW: https://www.auto-alarm.com.pl
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • REKLAMA
  • #3 9179234
    kali20
    Poziom 11  
    Posty: 57
    Pomógł: 1
    Ocena: 14
    Dziękuję za informację, ale mam jeszcze jedno pytanie 40 pinowe złącze to jest ta duża umieszczona pionowo wtyczka po lewej stronie?
  • #4 9179286
    CameR

    Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Posty: 7706
    Pomógł: 1139
    Ocena: 3266
    Tak, policz ilość pinów w złączu i sprawdź kolor kabla na pozycji 36.
    jeżeli masz wątpliwości możesz podłączyć kabel do lampki oświetlenia bagażnika. (dioda do odseparowania)
    Konto firmowe:
    ABC KOM
    Barcelońska 77, Katowice, 40-683 | Tel.: 601XXXXXX (Pokaż) | Strona WWW: https://www.auto-alarm.com.pl
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • REKLAMA
  • #5 9179344
    kali20
    Poziom 11  
    Posty: 57
    Pomógł: 1
    Ocena: 14
    Wolę wypytać nawet o wszystkie pierdołki teraz z nadzieją, że jutro uda mi się to podłączyć. Niestety w mojej wersji punto po otwarciu klapy bagażnika nie zapala mi się światło, jest to wersja VAN.

    Mam jeszcze jedno pytanie, jeżeli po zamknięciu zamka tylnej klapy nie zanika mi całkowicie masa(podłączyłem miernik pod lampkę i szukałem masy podczas zamykania i otwierania zamka i kiedy miałem otwartą klapę to napięcie wynosiło ok 12V a jak zamknąłem klapę to napięcie spadało mi do ok 8V, wydaje mi się, że powinno spaść do zera) czy to nie będzie przeszkadzało, bo alarm będzie widział, że drzwi są cały czas otwarte. Jak to zrobić?

    Dzięki za informację.
  • #6 9179405
    CameR

    Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Posty: 7706
    Pomógł: 1139
    Ocena: 3266
    kali20 napisał:
    Niestety w mojej wersji punto po otwarciu klapy bagażnika nie zapala mi się światło, jest to wersja VAN.


    kali20 napisał:
    (...) jeżeli po zamknięciu zamka tylnej klapy nie zanika mi całkowicie masa(podłączyłem miernik pod lampkę (...)


    Nie zapala się światło w bagazniku, czy nie ma lampki w bagażniku?

    Fiat punto 2 fl 2003/2004 czujnik otwartej klapy bagaznika
    Konto firmowe:
    ABC KOM
    Barcelońska 77, Katowice, 40-683 | Tel.: 601XXXXXX (Pokaż) | Strona WWW: https://www.auto-alarm.com.pl
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #7 9179416
    kali20
    Poziom 11  
    Posty: 57
    Pomógł: 1
    Ocena: 14
    Lampka jest ale kiedy otworzę klapę bagażnika, lampka nie zapala się automatycznie muszę to zrobić ręcznie.
  • REKLAMA
  • #9 9179454
    kali20
    Poziom 11  
    Posty: 57
    Pomógł: 1
    Ocena: 14
    I tu się pojawia kolejny problem jak się dostać do tej krańcówki, ona jest w środku zamka a on nie się chyba nie rozbiera(przynajmniej nie znalazłem sposobu jak)
  • #11 9179700
    kali20
    Poziom 11  
    Posty: 57
    Pomógł: 1
    Ocena: 14
    Z jednej strony ten zamek jest niedrogi, ale zawsze to stówa w kieszeni. Myślę, że dowiedziałem się wszystkiego co mi będzie potrzebne, dzięki za pomoc. Pozdrawiam i temat zamykam.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiada Fiat Punto II FL z 2003 roku i napotkał problem z czujnikiem otwarcia klapy bagażnika po zainstalowaniu alarmu. Zauważył, że masa nie zanika całkowicie po zamknięciu klapy, co może wpływać na działanie alarmu. Użytkownicy sugerują, aby sprawdzić przewód czujnika w czarnym 40-pinowym złączu skrzynki bezpiecznikowej (pin nr 36, kolor jasno niebiesko/czarny) oraz podłączyć kabel do lampki oświetlenia bagażnika. Pojawił się również problem z brakiem automatycznego zapalania się lampki w bagażniku, co może wskazywać na uszkodzenie krańcówki w zamku. Użytkownik rozważa zakup nowego zamka, ale woli najpierw spróbować naprawić istniejący.
REKLAMA