Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat punto 2 fl 2003/2004 czujnik otwartej klapy bagaznika

20 Feb 2011 18:07 6490 10
  • Level 11  
    Witam

Posiadam punto 2 fl z 2003 1.3 jtd wersja 3drzwiowa, montowałem ostatnio alarm i pojawił się mały problem. Nie działa mi czujnik otwarcia klapy bagażnika alarm jest sterowany masą, ale podczas zamknięcia klapy masa nie zanika całkowicie. Też nie za każdym razem zapala mi się kontrolka na desce rozdzielczej bagażnika, że mam otwartą klapę. Czy można rozebrać zamek, aby sprawdzić czy czujnik się nie zawiesił? Gdzie znajdę przewód od czujnika tylnej klapy?
  • Helpful post

Moderator of Vehicle Security
    Przewód znajdziesz wczarnym 40-pinowym złączu skrzynki bezpiecznikowej.
    Jasno niebiesko/czarny - pin nr 36.
    Instalację należy odseparować diodami.
  • Level 11  
    Dziękuję za informację, ale mam jeszcze jedno pytanie 40 pinowe złącze to jest ta duża umieszczona pionowo wtyczka po lewej stronie?

• Moderator of Vehicle Security
    Tak, policz ilość pinów w złączu i sprawdź kolor kabla na pozycji 36.
    jeżeli masz wątpliwości możesz podłączyć kabel do lampki oświetlenia bagażnika. (dioda do odseparowania)
  • Level 11  
    Wolę wypytać nawet o wszystkie pierdołki teraz z nadzieją, że jutro uda mi się to podłączyć. Niestety w mojej wersji punto po otwarciu klapy bagażnika nie zapala mi się światło, jest to wersja VAN.

Mam jeszcze jedno pytanie, jeżeli po zamknięciu zamka tylnej klapy nie zanika mi całkowicie masa(podłączyłem miernik pod lampkę i szukałem masy podczas zamykania i otwierania zamka i kiedy miałem otwartą klapę to napięcie wynosiło ok 12V a jak zamknąłem klapę to napięcie spadało mi do ok 8V, wydaje mi się, że powinno spaść do zera) czy to nie będzie przeszkadzało, bo alarm będzie widział, że drzwi są cały czas otwarte. Jak to zrobić?

Dzięki za informację.

• Moderator of Vehicle Security
    kali20 wrote:
    Niestety w mojej wersji punto po otwarciu klapy bagażnika nie zapala mi się światło, jest to wersja VAN.

kali20 wrote:
    (...) jeżeli po zamknięciu zamka tylnej klapy nie zanika mi całkowicie masa(podłączyłem miernik pod lampkę (...)

Nie zapala się światło w bagazniku, czy nie ma lampki w bagażniku?

Fiat punto 2 fl 2003/2004 czujnik otwartej klapy bagaznika
  • Level 11  
    Lampka jest ale kiedy otworzę klapę bagażnika, lampka nie zapala się automatycznie muszę to zrobić ręcznie.
  • Level 11  
    I tu się pojawia kolejny problem jak się dostać do tej krańcówki, ona jest w środku zamka a on nie się chyba nie rozbiera(przynajmniej nie znalazłem sposobu jak)
  • Level 11  
    Z jednej strony ten zamek jest niedrogi, ale zawsze to stówa w kieszeni. Myślę, że dowiedziałem się wszystkiego co mi będzie potrzebne, dzięki za pomoc. Pozdrawiam i temat zamykam.