Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prośba o pomoc - ładowanie akumulatora Seat Ibiza??

marasito 21 Lut 2011 11:50 3230 5
  • #1 21 Lut 2011 11:50
    marasito
    Poziom 2  

Witam wszystkich formumowiczów,

zanzaczam że jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość:) wiec do sedna:

rozładował mi się akumulator w seacie ibiza 1.6 rok 1999 (problemy z radiem które samo się włącza stąd rozładowanie, grało całą noc) , akumulator "standardowy" 12V, 50 ah.
    By go naładować kupiłem prostownik na szybkości w hipermarkecie (na dziale motoryzacyjnym), o to jego zdjęcie:
    prośba o pomoc - ładowanie akumulatora Seat Ibiza??

po podłączeniu (czerwony do plusa, czarny do minusa) w trybie włączonym na 12V świecą się tylko diody, co wg instrukcji pokazuje jedynie stopień rozładowania baterii - samochód jaikiś prąd dostaje, miga lamkpka alarmu, kierunkowskazy itp. ale nie ładuje akumlauotra (brak dzwięku ładowania - charakterystycznego bzyczenia)
    natomiast gdy przełącze przełącznik na drugi tryb 6V, diody prostownika migają ("rosnąco") i jest dziwięk ładowania(charakterystyczne "bzyczenie") ale po chwili przestaje i nie palą się żadne diody i brak dzwięku.
    zaznaczam, że ładowałem w samochodzie nie wyjmując akumulatora z niego, nie zdejmując puszki bezpieczników znajdującej się na akumulatorze.
    ale w żadnym z obu ww. wypadkach akumulator się nie ładuje...
    stąd moje pytanie, czy coś jest z tym prostownikiem, czy nadaje się do ładowania aku w samochodzie??czy może to przez ładowanie przy niezdjętej puszce bezpieczników?
    z góry dziękuje za odzew i pomoc

1 5
  • #2 21 Lut 2011 12:02
    stefanscorpio
    Poziom 20  

Witam! aby naladowac akumulator zdejmij jedna z klem.Pozwoli to wyeliminowac ewentualny uplyw pradu do jakiegos odbiornika w samochodzie.Co do "bzyczenia" to nie musi "wystepowac".Prostownika po wygladzie ocenic nie sposob.Pozdrawiam.Stefan.

0
  • #3 21 Lut 2011 12:18
    marasito
    Poziom 2  

dzieki za odp, zrobię tak jak mówisz. jeszcze jedno: ważny jaki jest tryb ładowania 6V czy 12V?? ma to wpływ na długość potrzebnegio ładowania??

0
  • #4 21 Lut 2011 13:10
    stefanscorpio
    Poziom 20  

Witam! Wlacz 12V.Jezeli akumulator jest mocno rozladowany to moze nawet i godzine trwac zanim prad ladowania zacznie narastac.Moim zdaniem to jednak koniec akumulatora.Pozdrawiam.Stefan.

0
  • #5 21 Lut 2011 13:23
    marasito
    Poziom 2  

to że akumulator jest martwy ze starości to odpada bo jest nowy - ma miesiąc.

0
  • #6 21 Lut 2011 13:45
    ogur3k
    Poziom 33  

Ale mogło go wykończyć przez ten miesiąc wieczne niedoładowanie.
    Oby nie.
    Ładuj akumulator, trochę to potrwa na tym prostowniku.

0