Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes V 230 LPG (Vito) nie równa praca, silnika brak mocy

TOMASZEK5 21 Feb 2011 14:40 4924 10
    TOMASZEK5
    Level 10  
    Witam.
    Mam problem z silnikiem w Mercedesie v 230 (Vito) 16v 143km.
    Mój problem polega na nie równej pracy silnika na benzynie i małej mocy na lpg.
    Po zapaleniu zimnego silnika obroty szaleją pracuje równo potem obroty falują potem zaś równo a nie kiedy potrafi zgasnąć a jak wejdzie na 3000obr to pojawiają się wibracje.
    Z kolei na gazie pracuje równo ale nie ma mocy i więcej pali lpg.
    Według mechanika lpg nie da się skalibrować wtrysków instalacji.
    Ja wymieniłem świece i przewody zapłonowe i nie pomogło.
    Wydaje mi się, że to instalacja lpg zapisała jakieś błędy w sterowniku silnika i że stąd te problemy.
    Wiem, że podobnych tematów jest dużo ale nikt nie napisał jak sobie poradził.
    Ja obiecuję, że napiszę jaka była przyczyna problemów.
    macvir
    Conditionally unlocked
    jesli faluje to moze gdzies nieszczelosc jest lub krokowy w kulki leci
    komp od silnika to bodajze znamienny PMS, jesli padl to bedzie problem
    ale jak wiadomo bez dobrej diagnostyki nie wiele zdzialasz
    pozdrawiam
    stanleym126
    Level 19  
    Mercedesa trzeba podpiąć pod komputer serwisowy Star Diagnosa, odczytać ewentualne błędy i postawić diagnozę.
    W serwisie lpg tez można podpiąć komputer pod sterownik gazu i sprawdzić ustawienia.
    hollow
    Level 20  
    Instalacja lpg nie może zapisać błędów w sterowniku silnika co to za bzdury. Sama jazda na lpg powoduje błędne odczyty z sondy lambda i spalania stukowego. Fakt trzeba podłączyć pod SD i sprawdzić kąt zapłonu i czas wtrysku..
    stanleym126
    Level 19  
    hollow- czytaj ze zrozumieniem,gdzie napisałem ,że sterownik lpg zapisze błędy w komputerze silnika.
    TOMASZEK5
    Level 10  
    Umówiłem wizytę w serwisie mam nadzieję że się coś wyjaśni .
    Według mnie uszkodzone mogą być cewki zapłonowe
    hollow
    Level 20  
    Wyszło coś na tej diagnozie?
    TOMASZEK5
    Level 10  
    Byłem w nie autoryzowanym serwisie problem polegał na wadliwej sondzie lambda została wymieniona ale nie pracowała ponieważ był przetarty wężyk z pod ciśnienia i to według mnie jest
    głównym problemem w moim aucie .
    Żeby wszystko chodziło na tip top wymieniłem jeszcze cewki i świece z NGK na BERU różnica jest niesamowita auto chodzi równo cicho miękko i ma moc a co do spalania to tankując za 100 zł wcześniej przejechałem max 230 km a teraz min 300 km.
    Maja rada nie montować używanych sond lambda i świec NGK.
    POZDRAWIAM tomaszek5
    stanleym126
    Level 19  
    Co do świec NGK to raczej są one jednymi z najlepszych.
    hollow
    Level 20  
    Przy instalacji LPG sonda lambda pada pierwsza i będzie padać to jest zaleta albo i nie LPG :)
    rambiton108
    Level 9  
    Chciałem dodać istotną rzecz w dyskusji ,bo koledzy nie znają silnika i piszą bzdury .....może krokowy szaleje ......... otóż w tym silniku nie ma silniczka krokowego , to prosty silnik benzynowy ,gdzie wolne obroty są regulowane przepustnicą , zazwyczaj do czyszczenia i regulacji ,jeśli star diagnosa nie wykazuje błedów ,pozdrawiam .Mam auto z tym silnikiem