Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie czysto techniczne - naczynie przeponowe C.W.U

shl222 21 Lut 2011 22:32 6679 6
  • #1 21 Lut 2011 22:32
    shl222
    Poziom 9  

Czy zainstalowanie zasobnika w instalacji zamkniętej, podgrzewanego kotłem gazowym, zabezpieczone tylko zaworem zwrotnym bezpieczeństwa np. ZB-4 na zasilaniu zimnej wody może skutkować przy nagrzaniu wody wyrzuceniem wody przez zawór bezp.?
    Czy powodem tego może być brak naczynia przeponowego między zasobnikiem a zaworem bezpieczeństwa?
    Czy niekoniecznie?
    Co tutaj może pomóc naczynie?
    Czy zainstalowanie reduktora ciśnienia wody przed zasobnikiem?

0 6
  • Pomocny post
    #2 21 Lut 2011 22:40
    Piotr77777
    Specjalista - systemy grzewcze

Zgadza się, jeśli masz zasobnik cwu i nie masz naczynia przeponowego to woda będzie kapać z zaworu bezpieczeństwa.
    Proponowałbym zainstalowanie naczynia, reduktora jeśli ciśnienie w sieci jest większe niż 4 bar i zaworu bezpieczeństwa 6 bar.

1
  • Pomocny post
    #3 21 Lut 2011 22:42
    zybie
    Poziom 30  

W czasie podgrzewania wody w zbiorniku następuje zgodnie z prawami fizyki rozszerzanie cieczy, zgadnij które z zaproponowanych rozwiązań skutecznie odbierze nadmiar wody w zbiorniku

0
  • #4 21 Lut 2011 22:49
    shl222
    Poziom 9  

zybie napisał:
    W czasie podgrzewania wody w zbiorniku następuje zgodnie z prawami fizyki rozszerzanie cieczy, zgadnij które z zaproponowanych rozwiązań skutecznie odbierze nadmiar wody w zbiorniku

rzecz jasna będzie taka że naczynie :D

dziękuję Panowie i już jestem o jedną rzecz mądrzejszy :)

Dodano po 2 [minuty]:

shl222 napisał:
    zybie napisał:

rzecz jasna będzie taka że naczynie :D

dziękuję Panowie i już jestem o jedną rzecz mądrzejszy :)

moje pytania opieram głównie na tym że byłem już w kilku miejscach jako słuchacz/obserwator, (znajomy prowadzi firmę i był wzywany do różnych poprawek po kimś) a ja przy okazji co nie co zobaczę, coś się nauczę, a i czasem tu na forum was spytam dla rozwiania wątpliwości a nawet sprawdzenia czy mój "majster" ma rację

1
  • #5 22 Lut 2011 02:04
    COOLka5
    Poziom 18  

Jeżeli Kolegę to zainteresuje to poniżej jest zdjęcie tabeli doboru wielkości naczynia przeponowego do zastosowanego zaworu bezpieczeństwa oraz pojemności zasobnika C.W.U

Pytanie czysto techniczne - naczynie przeponowe C.W.U

2
  • #7 22 Lut 2011 12:00
    COOLka5
    Poziom 18  

he ehe zwykły kalendarz książkowy - branżowy:)

0