Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik 3F ARISTON AQXD 129

PtasiorWro 22 Feb 2011 09:46 2595 3
 • #1
  PtasiorWro
  Level 27  
  Witam.
  Mam problem z pralką AQXD 129, wyskakuje błąd F01 czyli silnik.
  Po uruchomieniu programu wirowania silnik raz jest głuchy a raz buczy i popchnięty ręką startuje jak by mu fazy brakowało.Silnik 3F 195V 310Hz połączony w trójkąt.Sterownik sprawdzony i wszystkie elementy wykonawcze są ok,co do sterowanie polowców nie wiem jak to sprawdzić ale mierzyłem i wszystko wygląda ok. Silnik ma stopione sznurki na jednej fazie (przeciwległe cewki) ale nie ma masy 2,5kV nie ma zwarci między fazowego 2,5kV i ma równe prądy. Dodam ze silnik oryginalnie nie miał przekładek i chce poprzekładać i porządnie zalakierować.Proszę o podpowiedzi co może być przyczyną awarii.
  Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi.
 • #2
  stanislaw1954
  Level 43  
  Witam .
  jeśli są popalone sznurki ,wskazuje to na przegrzanie silnika . Może to być zwarcie zwojowe (uzwojeń silnika) . Ten rodzaj usterki, można wykryć, raczej w odpowiednio wyposażonym warsztacie(pomiar prądu pobieranego przez silnik, ewentualnie sprawdzenie elektromagnesem).Lakierowanie ma sens, dopiero, po dokładnym upewnieniu się, co do sprawności silnika.
 • #3
  PtasiorWro
  Level 27  
  Silnik jest sprawdzony, każda faza ma równe oporności i równy prąd mierzony metodą techniczną. Bardziej chodzi mi o to czy jest możliwe ze falownik nie puszcza jednej fazy
 • #4
  g73
  Level 18  
  Witam tak kolego to jest wina falownika pozdrawiam