logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wyższe spalanie po wymianie wtrysków Ford Escort 1,8 td

jordan1985 22 Lut 2011 12:37 6092 27
REKLAMA
  • #1 9186850
    jordan1985
    Poziom 15  
    Posty: 252
    Pomógł: 2
    Ocena: 35
    Witam mam problem. Wymieniłem końcówki wtrysków w Fordzie Escorcie 1,8 td 95 r 90 km. Po tym zabiegu wyczuwam większe spalanie , jak to możliwe wytłumaczycie mi jakoś i po tym na dodatek stracił na mocy.
  • REKLAMA
  • #2 9186892
    stefanscorpio
    Poziom 20  
    Posty: 437
    Pomógł: 19
    Ocena: 87
    Witam! A jak (cisnienie) zostaly ustawione wtryskiwacze ? Czy koncowki napewno sa odpowiednie czy tez "no name"?Pozdrawiam.Stefan.
  • #3 9187075
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  
    Posty: 598
    Pomógł: 49
    Ocena: 198
    jordan1985 napisał:
    Witam mam problem. Wymieniłem końcówki wtrysków w Fordzie Escorcie 1,8 td 95 r 90 km. Po tym zabiegu wyczuwam większe spalanie , jak to możliwe wytłumaczycie mi jakoś i po tym na dodatek stracił na mocy.


    powód wymiany jaki był :?::idea:
  • REKLAMA
  • #4 9187434
    jordan1985
    Poziom 15  
    Posty: 252
    Pomógł: 2
    Ocena: 35
    Wszystkie wtryski lały ale silnik nie kopcił. Co do ciśnienia to nic nie zmieniane było gdzieś koło 14 MPa ale dokładnie nie wiem . Kiedyś miałem obniżane ciśnienie bo pompa nie dawała sobie rady i wtedy był słabszy ale po wymianie silnika i pompy chodził rewelacyjnie . Wymieniłem bo ciężko palił , ale i tam mało pomogło.
  • #5 9188214
    stefanscorpio
    Poziom 20  
    Posty: 437
    Pomógł: 19
    Ocena: 87
    Witam! Sprawdz zatem filtr powietrza i paliwa.Czesto po wymianie auta dostaja skrzydel....Pozdrawiam.stefan.
  • #6 9188652
    jordan1985
    Poziom 15  
    Posty: 252
    Pomógł: 2
    Ocena: 35
    Sprawdziłem i są w porządku filtr paliwa niedawno wymieniany .
  • #7 9188790
    dizba
    Poziom 33  
    Posty: 1583
    Pomógł: 239
    Ocena: 805
    Podaj nr końcówek jakie założyłeś i nazwę firmy.
  • #8 9190620
    jordan1985
    Poziom 15  
    Posty: 252
    Pomógł: 2
    Ocena: 35
    Dwa wtryski pompiarz jedynie przeczyścił , a dwa założył po regeneracji więcej nie wiem ale ciśnienie było takie same .
  • REKLAMA
  • #9 9190997
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  
    Posty: 598
    Pomógł: 49
    Ocena: 198
    jordan1985 napisał:
    Witam mam problem. Wymieniłem końcówki wtrysków w Fordzie Escorcie 1,8 td 95 r 90 km. Po tym zabiegu wyczuwam większe spalanie , jak to możliwe wytłumaczycie mi jakoś i po tym na dodatek stracił na mocy.


    eeee ... ,piszesz najpierw ,że je wymieniłeś ,a teraz piszesz że czysciłes ..:?:,to zmienia postać :!: ,nie dziw sie że ci to nie chodzi jak trzeba :idea::D, bo po prostu nie może :idea:
  • #10 9191322
    jordan1985
    Poziom 15  
    Posty: 252
    Pomógł: 2
    Ocena: 35
    Przy mnie pompiarz rozkręcał i czyścił i rozpylały jak się należy bo tak się stało z nimi , że silnik długo nie był odpalany .
  • #11 9191415
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  
    Posty: 598
    Pomógł: 49
    Ocena: 198
    kup nowe koncóki i dobrze je ustaw ,a moc i małe spalanie wróci do twojego fordzika :idea::D
  • #12 9191716
    jordan1985
    Poziom 15  
    Posty: 252
    Pomógł: 2
    Ocena: 35
    Chyba trzeba będzie coś pokombinować bo ani mocy a spalanie większe , wtedy to szedł i mało palił.
  • REKLAMA
  • #13 9192668
    dizba
    Poziom 33  
    Posty: 1583
    Pomógł: 239
    Ocena: 805
    Tylko pamiętaj, że masz pompę Lucasa i musisz kupić wtryskiwacze Lucasa.
    Teraz to się nazywa Delphi.
  • #14 9263030
    jordan1985
    Poziom 15  
    Posty: 252
    Pomógł: 2
    Ocena: 35
    Na wtryskach zmniejszone ciśnienie do 14,5 Mpa tak jak było wcześnie bo coś pompa słabawa ale cały czas to samo może lepiej przyspiesza ale to nie jest to jak wcześnie i spalanie nie zmieniło się .
  • #15 9265789
    dizba
    Poziom 33  
    Posty: 1583
    Pomógł: 239
    Ocena: 805
    jordan1985 napisał:
    Na wtryskach zmniejszone ciśnienie

    A kiedy kupisz nowe ?
  • #16 9266309
    jordan1985
    Poziom 15  
    Posty: 252
    Pomógł: 2
    Ocena: 35
    Wcześnie było mniejsze ciśnienie jak lały ,a teraz chodzą jak nowe sam widziałem jak rozpryskują .
  • #17 9267093
    dizba
    Poziom 33  
    Posty: 1583
    Pomógł: 239
    Ocena: 805
    jordan1985 napisał:
    Witam mam problem. Wymieniłem końcówki wtrysków w Fordzie Escorcie 1,8 td 95 r 90 km. Po tym zabiegu wyczuwam większe spalanie , jak to możliwe wytłumaczycie mi jakoś i po tym na dodatek stracił na mocy.

    Sam piszesz, że po grzebaniu przy wtryskach masz problem.
    Albo zmienisz na fabrycznie nowe, albo będziesz miał problem.
  • #18 9268661
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  
    Posty: 598
    Pomógł: 49
    Ocena: 198
    jordan1985 napisał:
    Wcześnie było mniejsze ciśnienie jak lały ,a teraz chodzą jak nowe sam widziałem jak rozpryskują .


    Trudno kolege zrozumieć :idea:,piszesz ,że rozpylają jak nowe :!::idea:,14,5 Mpa ,to nie jest wartość rozpylania dla nowego wtrysku :!::idea:,dla nowego powinno być 16,5 Mpa :idea::idea:
  • #19 9268682
    jordan1985
    Poziom 15  
    Posty: 252
    Pomógł: 2
    Ocena: 35
    qwertyuiop1000 napisał:
    jordan1985 napisał:
    Wcześnie było mniejsze ciśnienie jak lały ,a teraz chodzą jak nowe sam widziałem jak rozpryskują .


    Trudno kolege zrozumieć :idea:,piszesz ,że rozpylają jak nowe :!::idea:,14,5 Mpa ,to nie jest wartość rozpylania dla nowego wtrysku :!::idea:,dla nowego powinno być 16,5 Mpa :idea::idea:

    Specjalnie było zmniejszane ciśnienie bo pompa mniej wydajna a wcześnie było oryginalnie 16,5 Mpa .
  • #20 9268763
    robokop
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 29412
    Pomógł: 1763
    Ocena: 6360
    Im niższe ciśnienie otwarcia wtryskiwaczy, tym większa ilość paliwa dostaje się do cylindrów na dawkę - jednakże jest ono jednocześnie gorzej rozpylone, więc sprawność jego spalania spada a co za tym idzie moc silnika. Dopóki nie ustawisz ich na nominalne ciśnienie to nie masz co liczyć na mniejsze spalanie. Jeśli pompa nie ma siły ich przebić - to wybacz.
  • #21 9268811
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  
    Posty: 598
    Pomógł: 49
    Ocena: 198
    Teraz już chyba zrozumiałeś ,że należy zabrać się za pompe wtryskową :idea::cry:
  • #22 9268968
    stefanscorpio
    Poziom 20  
    Posty: 437
    Pomógł: 19
    Ocena: 87
    Witam! To jak to jest? Wtryskiwacze "laly" (ciekawe przy jakim cisnieniu :) ) i wszystko dzialalo auto jak pisze kolega palilo malo a teraz nie leja i dzialac nie chce?Pozdrawiam.Stefan.
  • #23 9273296
    jordan1985
    Poziom 15  
    Posty: 252
    Pomógł: 2
    Ocena: 35
    stefanscorpio napisał:
    Witam! To jak to jest? Wtryskiwacze "laly" (ciekawe przy jakim cisnieniu :) ) i wszystko dzialalo auto jak pisze kolega palilo malo a teraz nie leja i dzialac nie chce?Pozdrawiam.Stefan.

    Jak lały to ciśnienie było 14, 5 Mpa i chodziło dobrze .
  • #24 9273441
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  
    Posty: 598
    Pomógł: 49
    Ocena: 198
    Ale kolega jest uparty :idea:,czy to trudno zrozumieć ,że przy takim ciśnieniu wtrysków może było dobre spalanie ale to było wtedy gdy pompa jeszcze mogła tłoczyć takie ciśnienie na te wtryski :!::!::idea:, aale teraz juz po jakimś czasie pompa jest już tak zużyta ,że takiego ćisnienia nie jest w stanie wytworzyć do wtrysków :!::!::idea: ,bo po prostu nie ma takiej możliwości i jedynie pompa wtryskowa nadaje się do regeneracji lub wymiany na nową,ona już po prostu się skonczyła :idea::cry:
  • #25 9274407
    stefanscorpio
    Poziom 20  
    Posty: 437
    Pomógł: 19
    Ocena: 87
    Witam! A nie jest to czasem tak ze "lejacy" wtryskiwacz jes w stanie przepuscic wieksza dawke paliwa? A co by bylo gdyby sie cisnienie (mniejsze orworki sa?)jeszcze obnizylo? Ot tak dla przykladu..Pozdrawiam.Stefan.
  • #26 9274633
    jordan1985
    Poziom 15  
    Posty: 252
    Pomógł: 2
    Ocena: 35
    qwertyuiop1000 napisał:
    Ale kolega jest uparty :idea:,czy to trudno zrozumieć ,że przy takim ciśnieniu wtrysków może było dobre spalanie ale to było wtedy gdy pompa jeszcze mogła tłoczyć takie ciśnienie na te wtryski :!::!::idea:, aale teraz juz po jakimś czasie pompa jest już tak zużyta ,że takiego ćisnienia nie jest w stanie wytworzyć do wtrysków :!::!::idea: ,bo po prostu nie ma takiej możliwości i jedynie pompa wtryskowa nadaje się do regeneracji lub wymiany na nową,ona już po prostu się skonczyła :idea::cry:

    Pompa jest jeszcze w takim samym stanie jak wcześnie przed wymianą wtrysków .
  • #27 9274798
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  
    Posty: 598
    Pomógł: 49
    Ocena: 198
    Na jakiej podstawie kolega twierdzi ,że pompa jest w takim samym stanie :?::idea::idea:,Czy była sprawdzana obecnie u pompiarza na stole probierczym ,jaką ma wydajność :?::idea:,Na jakiej ten fordzik chodzi pompie o ile nie tajemnica ,jaki przebieg ,rok ,i co jeszcze było robione przy silniku :idea::?:
  • #28 9275301
    jordan1985
    Poziom 15  
    Posty: 252
    Pomógł: 2
    Ocena: 35
    qwertyuiop1000 napisał:
    Na jakiej podstawie kolega twierdzi ,że pompa jest w takim samym stanie :?::idea::idea:,Czy była sprawdzana obecnie u pompiarza na stole probierczym ,jaką ma wydajność :?::idea:,Na jakiej ten fordzik chodzi pompie o ile nie tajemnica ,jaki przebieg ,rok ,i co jeszcze było robione przy silniku :idea::?:

    Pompa lucasa przebieg niby 150000 km rocznik 94r .Przy silniku nic nie było robione jedynie ciśnienie zmierzone 31 32 31 31 .

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z wyższym spalaniem i utratą mocy w Fordzie Escort 1,8 TD po wymianie końcówek wtrysków. W odpowiedziach poruszane są kwestie ciśnienia wtrysku, jakości użytych części oraz stanu pompy wtryskowej. Użytkownik wymienia, że ciśnienie wtrysku wynosi 14,5 MPa, co jest niższe od nominalnego 16,5 MPa, co może wpływać na efektywność spalania. Wskazano na konieczność sprawdzenia pompy Lucasa oraz ewentualnej wymiany wtryskiwaczy na nowe, aby przywrócić optymalną moc i zmniejszyć spalanie.
REKLAMA