Witam,
Posiadam urządzenie Naviheaven NA-3095, które stanowiło załącznik do kupionego przeze mnie pojazdu.
Mam trzy problemy. Może ktoś już to przerabiał - będzie mi łatwiej. Proszę o pomoc, wskazówki... może schemat ktoś posiada?
W sieci nic nie znalazłem. Ale (jest to wybitnie chiński sprzęt) może występuje gdzieś pod inną marką/nazwą?
1. Silnik wyłączony. Radio włączone. Po odpaleniu rozrusznika radio milknie. Tak jakby się zawieszało. Domyślam się, że chodzi o spadek napięcia w instalacji samochodowej. Może jest jakiś problem w układzie zasilacza owego Naviheaven? Warto wymienić kondensatory? Czy szukać gdzie indziej?
2. Od czasu do czasu wyświetlacz samoistnie się "wiesza". Radio gra normalnie, ale na ekranie widać ...czasem pasy, czasem nic, czasem ekran gaśnie. Może to problem związany z p. 1? Czy może raczej niepewny styk przedniego panelu z "bazą"?
3. Problem podświetlania. W nocy radio strasznie "wali po oczach". Czy jest jakaś opcja podłączenia podświetlania radia (i ekranu radia) pod gałąź instalacji kontrolek na desce, których jasność można regulować? Wiem, że w menu jest brightness, ale to zmienia sposób działania matrycy a nie jej podświetlenia.
Z góry dziękuję serdecznie za każdą, nawet najmniejszą wskazówkę, obiecując dozgonną wdzięczność
Pozdrawiam
Marcin.
Posiadam urządzenie Naviheaven NA-3095, które stanowiło załącznik do kupionego przeze mnie pojazdu.
Mam trzy problemy. Może ktoś już to przerabiał - będzie mi łatwiej. Proszę o pomoc, wskazówki... może schemat ktoś posiada?
W sieci nic nie znalazłem. Ale (jest to wybitnie chiński sprzęt) może występuje gdzieś pod inną marką/nazwą?
1. Silnik wyłączony. Radio włączone. Po odpaleniu rozrusznika radio milknie. Tak jakby się zawieszało. Domyślam się, że chodzi o spadek napięcia w instalacji samochodowej. Może jest jakiś problem w układzie zasilacza owego Naviheaven? Warto wymienić kondensatory? Czy szukać gdzie indziej?
2. Od czasu do czasu wyświetlacz samoistnie się "wiesza". Radio gra normalnie, ale na ekranie widać ...czasem pasy, czasem nic, czasem ekran gaśnie. Może to problem związany z p. 1? Czy może raczej niepewny styk przedniego panelu z "bazą"?
3. Problem podświetlania. W nocy radio strasznie "wali po oczach". Czy jest jakaś opcja podłączenia podświetlania radia (i ekranu radia) pod gałąź instalacji kontrolek na desce, których jasność można regulować? Wiem, że w menu jest brightness, ale to zmienia sposób działania matrycy a nie jej podświetlenia.
Z góry dziękuję serdecznie za każdą, nawet najmniejszą wskazówkę, obiecując dozgonną wdzięczność
Pozdrawiam
Marcin.