Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kartą graficzną: nVidia geForce 2 MX/MX 400

Spydol 15 Mar 2011 19:54 2080 1
  • #1 15 Mar 2011 19:54
    Spydol
    Poziom 1  

Witam,

Ostatnio pojawił się dziwny problem na moim komputerze. Podczas ostatniego korzystania z komputera wszystko działało prawidłowo, bez żadnych zastrzeżeń, po pewnym czasie system się zawiesił bez powodu. Po przeprowadzeniu podstawowych czynności zresetowałem komputer. Przy ponownym uruchamianiu włączył się tylko ekran ładowania systemu (ogółem logo i pasek niebieski) i potem nic... Tylko czarny ekran, a od czasu do czasu resetował się sam. I tak w nieskończoność. Problem był z plikiem o nazwie nv4_disp. Działał jedynie tryb awaryjny. Pokombinowałem na własną rękę i nic. Odinstalowałem system, następnie go ponownie zainstalowałem (Windows Professional XP SP3) i teoretycznie problem ustąpił.
    Teoretycznie, gdyż system działa normalnie, lecz zamiast mojej karty graficznej (nVidia GeForce 2 MX/MX 400) pojawia się "Kontroler Video (zgodny z VGA)". Zainstalowałem ponad trzy wersję sterowników (nie pomyślcie, że wszystkie na raz, lecz po kolei instalacja, nie działa, odinstalowanie i tak po kolei). Kolejno użyłem wersji sterowników dla systemu XP: 30.82; 71.84; 84.21 oraz 52.16. I ciągle występuje ten sam problem, ładowanie systemu i czarny ekran. Dopiero odinstlowanie sterowników pozwala na używanie systemu w trybie normalnym...
    Nie wiem już co robić, a przyznam, że jest to dosyć osobliwa sytuacja. Karta nie jest jakaś nowa, czy coś w tym stylu, ale nigdy nie miałem takiego problemu.

Dane techniczne:
    Windows Professional XP SP3
    Proc: Intel(R) Celeron(TM) CPU 1,20 GHz
    Grafika: nVidia GeForce 2 MX/MX 400 64Mb
    512 Mb RAM

Dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

0 1
  • #2 15 Mar 2011 20:00
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Po instalacji sterownika karty graficznej uaktywnia się jej akcelerator i to on prawdopodobnie uległ uszkodzeniu.
    Innymi słowy - wartość tej karty jest tak nikła, że lepiej ją wymienić.

0