Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać akumulator - benzyna 1,4 16V?

AxelNext 17 Mar 2011 20:08 24556 6
  • #1 17 Mar 2011 20:08
    AxelNext
    Poziom 38  

Akumulator TUDOR L1 300 / 480A 50Ah kręcił bezproblemowo przez 4 i pół roku i nagle z dnia na dzień umarł.
    Teraz mam problem, co kupić na jego miejsce.
    Szukam aku do benzyny 1,4 16V między 53Ah <-> 60Ah
    Jakieś sugestie albo obecne promocje ?
    Na oku mam Centra Futura 53Ah oraz Varta Blue Dynamic 60Ah w tej samej cenie czyli 255 zł.

0 6
  • #3 17 Mar 2011 20:20
    dyszel85
    Poziom 18  

Ja bym brał centre, 60 to za dużo do silnika 1,4. Tak w ogóle to akumulator nagle nie umiera, wcześniej daje oznaki że się kończy, może coś nie tak z ładowaniem.

0
  • #4 17 Mar 2011 20:28
    ogur3k
    Poziom 33  

dyszel85 napisał:
    Ja bym brał centre, 60 to za dużo do silnika 1,4. Tak w ogóle to akumulator nagle nie umiera, wcześniej daje oznaki że się kończy, może coś nie tak z ładowaniem.

Po pierwsze: pojemność silnika nijak ma się do ładowania, więc podszkol się.
    Po drugie: akumulator nagle nie umiera? Wystarczy że się cela oberwie. Jednak może nagle zejść z tego świata.

2
  • #5 17 Mar 2011 20:32
    AxelNext
    Poziom 38  

dyszel85 napisał:
    akumulator nagle nie umiera, wcześniej daje oznaki że się kończy
    Miał lekkie oznaki ale kręcił, a dziś po przekręceniu kluczyka w stacyjce wszystko gaśnie.
    W specyfikacji VW POLO 1,4 16V podane jest że ma być akumulator 60Ah także sam nie wymyśliłem tego ale przyznam się, że też mi się wydawało za dużo.
    Dla silnika 1,0 podane jest, że ma być akumulator 36Ah, a to znowu może wydawać się za mało :D

1
  • #6 18 Mar 2011 18:47
    dyszel85
    Poziom 18  

Jestem Polakiem i kupował bym polską baterię, zwłaszcza że to bardzo dobre akumulatory. Jeżeli nawet kontrolki zgasły to poszukałbym czy coś nie bierze prądu na postoju np. lampka oświetlenia bagażnika czy autoalarm. Jeśli w specyfikacji rzeczywiście jest 60 to trzeba zakładać 60, choć jest to bardzo dziwne skoro mniejsze diesle mają 72/74 Ah.

1
  • #7 18 Mar 2011 19:01
    ogur3k
    Poziom 33  

dyszel85 napisał:
    Jestem Polakiem i kupował bym polską baterię, zwłaszcza że to bardzo dobre akumulatory.

Cytat:
    Centra S.A:
    Z końcem września 1994 roku nastąpiło podpisanie kontraktu na sprzedaż 75% jej akcji Zachodnioeuropejskiemu Zgrupowaniu Producentów Akumulatorów (CEAC), z siedzibą w Paryżu.
    W maju 1995 roku CEAC został kupiony przez amerykański koncern EXIDE Corporation.

Polskie jak cholera ;) Mniejsza o to.

Skoro ma w tej samej cenie jeden o mniejszej a drugi o większej pojemności, to niech bierze ten o większej. Niby prąd rozruchowy mają ten sam, ale co większa pojemność to jednak większa pojemność.
    Szczególnie, że jest dopuszczona taka w jego samochodzie, to co kombinować?

0