Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Echostar SR5500 - zanikanie obrazu

wojtbad 12 Feb 2003 12:08 2438 9
 • #1
  wojtbad
  Level 12  
  Echostar SR5500
  Tuner czasami działa prawidłowo. jednak czasem znika obraz na dłuższy czas. OSD nie znika, nie pojawia się również obraz wprowadzany na wejście m.cz (External Video)
 • #2
  ELGreco
  Level 13  
  1sprawdź gniazdo wejściowe oraz gniazda wyjściowe.
  2zamień na krótko tuner
 • #3
  wojtbad
  Level 12  
  pisałem OSD jest więc gniazda nie mają znaczenia
 • #4
  andy076
  Level 16  
  moze przerywa napiecie konwertera sprawdz lacza kiedys mialem przerwe na lucie tranzystora przelaczajacego napiecie polaryzacji i tuner tez przerywal
 • #5
  wojtbad
  Level 12  
  to na pewno nie to. Bo jak podam obraz na wejście np. z magnetowidu to też nie ma :-(, poza tym konwerter ma polaryzator mechaniczny przełączany zewnętrznym napięciem.
 • #6
  SlaweK
  Level 43  
  Mnie toi wygląda na blokowanie się któregoś z kluczy przełączających wizję. Dużo zależy od tego co jest na ekranie podczas zaniku obrazu. szum czy czarny obraz.
  Podejrzewam że podczas szukania dotknięcie palcem trafionej kości będzie powodowało odblokowanie wizji. Napewno nie zaszkodzi wyremontowć zasilacz. Kiedyś miałem coś pdobnego a powodem był właśnie zasilacz.

  A z innej beczki. Sam jestem fanem tego tunera. Masz zmienione oprogramowanie z nowymi funkcjami od Tore Botne ?

  SławeK
 • #7
  wojtbad
  Level 12  
  Zasilacz naprawiałem, wymieniłem wszystkie elki. i działa OK. W czasie zaniku obraz jest czarny może faktycznie to któryś z kluczy. Oprogramowania na razie nie zmieniałem.
 • #8
  wojtbad
  Level 12  
  Własciwie to mam dwa takie tunery jeden z głowicą ASTEC i drugi z SHARPEM, niestety obydwie wąskie. Może wiesz jak podłożyć szeroką głowicę?
  Napisz coś o tym oprogramowaniu.
  Z góry dzięki.


  Wojtek
 • #9
  SlaweK
  Level 43  
  Oprogramowanie firmy HiperSoft jest niesamowite. Rozwiązuje wiele problemów np z wąską głowicą. Obie głowice są dość szerokie bo u mnie jak pamiętam chodziły od 770MHz do nieco ponad 2000MHz ale to zależy trochę od danego egzemplaerza. Kiedyś dorobiłem układ polaryzacji 13/17V i generator 22kHz do niego. Jest jeszcze opisana na końcu poprawa p.cz. dla Pandy i to był tylko jeden element który był słaby w tym tunerze, brak oryginalnej Pandy.
  http://home.online.no/%7Etbotne/bin/Echostar_SR5500/
  Na tej stronie masz wszystko o nim a przechodząc do katalogu nieco wyżej znajdziesz informacje o autorze. Są też schematy, dokładna instrukcja przeróbek i zmian czyli wszystko co się tylko marzy a nawet ładowanie kanałów z PC choć trochę prymitywne. Z Mercedesa zrobił prawie Rolce-Roysa! :) Oprogramowanie jest bardzo stabilne i u mnie chodziło kilka lat, dopiero epoka cyfrowa oderwała mnie do niego.

  Dodam że do przróbki potrzebne sa 2 zwykłe epromy 27C256 i programator do nich. Resztą znajdziesz w instrukcji w pliku doc.

  SławeK
 • #10
  wojtbad
  Level 12  
  Wielkie dzięki. Pobawię sie odpisze o efektach.
  Wojtek