Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutowanie SMD po wytrawieniu płytki w warunkach domowych

06 Kwi 2011 08:03 2182 4
 • Poziom 22  
  Witam,

  Chciałem się upewnić i potwierdzić informacje odnośnie do lutowania elementów SMD po wykonaniu płytek w warunkach domowych. Wiem, że w sieci jest mnóstwo informacji o lutowaniu SMD, ale nie znalazłem dokładnej odpowiedzi na moje pytanie. Dlatego sądzę, że osoby z doświadczeniem w lutowaniu SMD pomogą mi.

  Wykonałem płytkę, następnie muszę nanieść kalafonie na punkty lutownicze SMD, następnie nanieść cienką warstwę cyny na punkty lutownicze. Kolejny krok to nałożenie posty lutowniczej na punkty lutownicze, i przystąpienie do lutowania stacją HOT AIR.

  Podany proces produkcyjny przeze mnie jest poprawny??

  A jeżeli będę chciał lutować stacją Elwik RT-24/80W z grotem GD-1/047 to powinienem postępować analogicznie, czy należy coś zmienić??
 • TermoPasty.pl
 • Poziom 15  
  nanieś na jedno pole trochę topnika potem nanieś na to trochę cyny, następnie trzymając pęsetą element ustawiasz go i lutujesz tam gdzie naniosłeś cynę. Jak zastygnie lutujesz analogicznie z drugiej strony i już.
  HotAir szkoda odpalać, wystarczy lutownica z ciękim grotem.

  Pozdrawiam
  Piotrek
 • TermoPasty.pl
 • Poziom 22  
  ok. A jak najlatwiej pocynować pady. Bo mi zawsze nakłada się gruba warstwa cyny na punkty lutownicze.
 • Poziom 15  
  Podstawa to lutownica z cienkim grotem i cienka cyna, a potem tak jak pisałem: topnik na pada, przykładasz cynę i krótko podgrzewasz lutownicą i tyle.
 • Poziom 15  
  Jak Ci się nałoży zbyt gruba warstwa cyny, to odessij ją odsysaczem. Pozostanie cieniutka warstewka na padzie i bez problemu powinieneś przylutować SMD.