Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus C360-3p nie chce zapalić,dlaczego?

sylwusss 09 Kwi 2011 20:58 20929 11
  • #1 09 Kwi 2011 20:58
    sylwusss
    Poziom 7  

Witam!
    Posiadam ciągnik Ursus C360-3p.
    Akumulator sprawny,rozrusznik kręci.Wymieniłem filtr paliwa oraz przeczyściłem sitko w pompie wtryskowej. Zacząłem odpowietrzać. Pompa poszła gładko. Do wtrysku dojść było gorzej, nie chciałem męczyć akumulatora i rozrusznika, więc poprosiłem kumpla, aby mnie szarpnął, ciągnął mnie ze 300 metrów i nic. Dopiero po zaciągnięciu gazu ręcznego ciągnik zapalił. Po przegazówce zgasł. Po kilkukrotnym uruchamianiu z rozrusznika nie chciał zapalić, a po powtórnym pociągnięciu zapalił, ale tylko z naciśniętym pedałem gazu lub zaciągniętym ręcznym gazem. I nadal z rozrusznika nie można go uruchomić.Proszę o pomoc.

• #2 09 Kwi 2011 21:26
    ftp.kowal
    Poziom 33  

Powiadasz, że przeczyściłeś sitko w pompie wtryskowej. Więc masz już przyczynę. Pompa do wyciągnięcia i ustawienia. Tam ustawia się ciśnienie przetłaczania pompy, więc na oko tego raczej nie zrobisz.

• #3 09 Kwi 2011 22:50
    ZGG
    Poziom 27  

ftp.kowal napisał:
    Powiadasz, że przeczyściłeś sitko w pompie wtryskowej. Więc masz już przyczynę. Pompa do wyciągnięcia i ustawienia. Tam ustawia się ciśnienie przetłaczania pompy, więc na oko tego raczej nie zrobisz.
    ------Człowieku czy ty wogule rozumiesz co napisałeś?? Ciśnienie przetłaczania. Jeżeli ktoś podaje ,że czyścił filtry i sitko w odstojniku. To dobrze. Ale jeżeli w dizlu nie naciśnie się pedału gazu. lub podciągnie gazu ręcznego. To wogule nie odpali.Chyba to pisze kierowca samochodowy ,który nie miał nigdy doczynienia z dizlem. To nie benzyniak ,który ma ustawiony minimalny poziom gazu. A takie odpala się bez naciskania gazu. Troche nauki by się przydało. Jeszcze jedno, jeżeli z rozrusznika nie pali ,a po zaciągnięciu to się udaje . To znaczy że silnik ten cięzko pali. Ponieważ rozrusznik o wiele wolniej kręci. Można zwiąkszyć nieco dawke paliwa. Taka srubka 6 mm skośnie ustawiona w regulatorze obrotów. Przeważnie jest zaplombowana.Niestety polskie pompy wtryskowe nie posiadają urządzenia rozruchowego.A to bardzo pomocny wynalazek. Jest jeszcze kilka innych przyczyn nie palenia. I sposobów na to.Więcej mogę podać na PW.

Moderowany przez Mirek Z.:

Ostrzeżenie za naruszenie punktów 3.1.13 i 3.1.7 regulaminu.

• #4 09 Kwi 2011 23:06
    ftp.kowal
    Poziom 33  

W jakim odstojniku przy 3P. I to Ty chyba nie widziałeś nigdy tego silnika na oczy. On ma ustawione minimalne obroty i ma oddzielna dźwignie do gaszenia. Ursus C360-3p nie chce zapalić,dlaczego?

• #5 10 Kwi 2011 06:46
    ZGG
    Poziom 27  

Tak ja nigdy nie widziałem perkinsa na oczy . Mieszkam na wsi ,i mam ich 7 .Takiego wynalazku jak perkins nigdy bym nie nabył..Ale do orma też nigdy się nie zapisywałem . Inne to fakt że nie zwróciłem uwagi, że to jest 360- 3p .Podzdrówko.

Moderowany przez robokop:

Zakończyć wreszcie karierę kolegi na tym forum? Nie dość że piszesz nie na temat, to jeszcze masz pretensję nie wiadomo do kogo o to, że nie umiesz przeczytać treści wątku ze zrozumieniem, na skutek czego wypisujesz słusznie raportowane potem bzdury. Radzę więc zastanowić się nad sobą panie znawco i na przyszłość zwracać uwagę, o czym mowa.

• #6 10 Kwi 2011 11:13
    sylwusss
    Poziom 7  

Zanim był wymieniony filtr paliwa to po uruchomieniu zaraz gasł aż w końcu w ogóle nie można było go zapalić. Zanim jeszcze zaczął się psuć to po uruchomieniu na biegu jałowym miał niższe obroty silnika niż zazwyczaj.

• #7 10 Kwi 2011 12:46
    janekwzk
    Poziom 12  

Witam.Panowie,ja stawiam na pompę. Czyszczenie sitka w niczym nie przeszkodziło i nie mogło pomóc. W3P oryginalnie stosowane były pompy rotacyjne i wystarczyło trochę syfu lub wody w paliwie i po pompie. Ten sam przypadek miałem,tzn. ciężkie palenie,nierówna praca silnika,brak mocy i pełnych obrotów. Zamiast tej pompy są pompy z tym samym mocowaniem i znakami do ustawienia,tylko tłoczkowe,które wytrzymują bardzo długo. Taką właśnie założyłem podczas remontu 3P, a było to 8 lat temu i chodzi bez zarzutu do dzisiaj. Polecam więc założyć taką pompę i skończą się problemy. Co do URSUSA 360-3P ,ja nie mam zastrzeżeń, oprócz calowych gwintów i nakrętek (Anglik). Pozdrawiam i życzę powodzenia. (Nie polecam naprawy tej pompy bo się nie opłaca,po prostu trefny towar).

• #8 22 Paź 2011 18:52
    Grzechoo08
    Poziom 9  

Perkinsa z pompą rotacyjną nie powinno się odpowietrzać przez ciągnięcie bo jak wiecie Panowie pompa ta jest smarowana paliwem i przy kręceniu rozrusznikiem by ja odpowietrzyć można ja uszkodzić. Jest to częsta przyczynia nie uznania gwarancji po regeneracji pompy wtryskowej.

• #9 12 Lut 2012 10:41
    jurus220
    Poziom 2  

Mam MFa 3p zapala bez problemu ma wolnych obrotach chodzi normalnie czyli płynnie bez stuków nie kopci.Jak dodam gazu wchodzi na obroty ale w mocno kopci na czarno głośno pracuje,jak się rozkręci znów nie kopci i cichnie.Jest bardzo słaby na czwartym biegu niema siły się rozpędzic z wydechu dym jak smoła.Silnik nie był robiony musiałem go odpalic w mróz -20 odpaliłem z urządzenia rozruchowego i kopcia, silnik zalany płynem.Od tego odpalenia objawy jak wyżej.Może ktoś miał podobny problem czekam na podpowiedzi.

• #10 12 Lut 2012 20:09
    $dolar$17
    Poziom 11  

Z jakimi maszynami pracuje,w jakiej klasie gleby i na jakim areale?
    Bo te czynniki wpływają na zużycie silnika.
    Ile ma motogodzin?Podejżane są pierscienie tłokowe.

• #11 13 Lut 2012 10:13
    jurus220
    Poziom 2  

Tydzień wcześniej nie było problemów z mocą wchodził na obroty bez problemów, podejrzewam problem z dolotem powietrza do kolektora ssącego, sprawdzę jak puszczą mrozy.

• #12 13 Lut 2012 19:10
    $dolar$17
    Poziom 11  

Sprawdź ilość oleju w filtrze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME