Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara Picasso 1.8 16V 2001r Spadek Mocy na biegach 2-5

altelek 12 Apr 2011 15:48 4595 2
    altelek
    Level 10  
    Witam

Opiszę problem najbardziej obrazowo jak potrafię.
    Kłopot jest ze skokowym przyspieszaniem i spadkiem mocy przy dodawaniu gazu.
    Wygląda to tak:

Włączam dwójkę dodaje gazu do końca samochód przyspiesza skokami i bardzo powoli jakby mu coś nie pozwalało jechać, puszczam gaz wciskam ponownie i samochód idzie jak strzała. Na 3cim biegu podobnie.
    Z kolei są takie dni że wcale nie ma tych problemów a są takie że występuje cały czas. Po prostu losowo spadek mocy przy przyspieszaniu na biegach 2-5.

Dodam że gdy od jedynki zacznę go trzymać na wysokich obrotach to nie ma spadków mocy później.
    W aucie jest zamontowana sekwencyjna instalacja gazowa ale dzieje się to i na gazie i na benzynie dlatego posta napisałem tutaj.

Wymieniłem: Sonda Lambda, Świece i problem nadal pozostaje.

Poradzi ktoś coś bo szukałem i pisałem już wszędzie.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jawiczka
    Level 27  
    W tych samochodach padają cewki wysokiego napięcia, możliwe że któraś z nich jest przyczyną, niestety cewki można wymienić tylko w komplecie bo są ze sobą zespolone.

Dodano po 1 [minuty]:

A robiłeś jakąś diagnozę na komputerze, czy w ciemno wymieniłeś te sondę i świece.
    altelek
    Level 10  
    W cewkę właśnie celowałem ale przyczyna była bardziej trywialna niż można się było spodziewać.
    Luźny pancerz linki gazu nie zawsze i nieregularnie wysuwał się z uchwytu powodując chwilowy spadek mocy. Umocowany póki co jest dobrze, następnym krokiem będzie wymiana cewki.
    Dziękuję za pomoc, można zamknąć.