Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic KX-TC1484B cisza w słuchawce

Adam72 04 Nov 2004 23:08 4174 13
 • #1
  Adam72
  Level 14  
  Witam. Na początek informuję że zajmuje się sprzętem RTV niestety z telefonami też muszę czasami powalczyć a więc: Telefon Panasonic KX-TC1484B, na słuchawce stand-by. Gdy włączę przycisk dzwonienia pojawia się <talk> ale w słuchawce głucha cisza. Wybieranie numerów i inne funkcje działają. Gdy ktoś dzwoni na bazie miga zielona dioda, czyli sygnalizuje nadejście połączenia. Słuchawka czasami zadzwoni i wtedy pokazuje się <incoming call> ale nie można odebrać żadnej rozmowy, przycisk odebrania nie reaguje. Czasami słuchawka nie dzwoni wcale, lub zaczyna dzwonić po jakimś czasie. Co ciekawe można sprawdzić kto dzwonił i o której godzinie gdy słuchawka dzwoniła. Zawsze natomiast działa <handset locator> czyli przywołanie słuchawki. Telefon może być po burzy. Proszę o jakieś wskazówki gdzie szukać w słuchawce, czy w bazie. Na początek pomierzyłem diody i tranzystory w bazie i w słuchawce, zwarć nie stwierdziłem. Proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  Adam72
  Level 14  
  Witam.
  Linia ok, wszystkie inne telefony działają dobrze. Zasilacz oryginalny, bateria dobra. Jutro spróbuje przelutować i podzielę się informacjami. Pozdrawiam.
 • #4
  Adam72
  Level 14  
  Witam. Temat dalej aktualny. Telefon przelutowałem i dalej to samo. Dodam jeszcze, że jak na słuchawce naciskam przycisk <talk> to zielona dioda na bazie zapala się ale dalej cisza. Pozdrawiam.
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  Adam72
  Level 14  
  Wywołanie słuchawki jest cały czas. Jutro sprawdze to wej. bo telefon mam na warsztacie. Dziękuję za zainteresowanie.
 • #7
  lecho_j
  Level 12  
  hej witam....powiem tylko tyle - na co dzień mam bardzo użo do czynienia z tym "badzieiwem"....ta seria ma wyjatkowo beznadziejną radiówkę...tor w.cz. jest totalnie do bani i nie daje się w zasadzie wogole nic z tym robić....ale to co przychodzi mina nyśl na 1 rzut oka (może to zbyt oczywiste) - ale jeżeli LED świeciw słuchawce, obciąża linię, działa mikrofon...to poprostu wkładka głośnikowa być może...sprawdź jeżelki nie sprawdzałeś wcześniej...
 • #8
  Adam72
  Level 14  
  Witam. Dziś go sobie odpuściłem. Co do wkładki słuchawkowej, to myślałem o tym na początku. Problem w tym, że jeżeli słuchawka dzwoni to nie można odebrać rozmowy, naciskanie jakiego kolwiek przycisku na niej nic nie daje. Można sprawdzić że było nieodebrane połączenie. Klawiatura ok bo normalnie reagują wszystkie przyciski. To samo jeżeli wybiorę numer /słychać wybieranie numerów/ i nacisnę <talk> też żadnej reakcji mimo to że na wyświetlaczu pojawia się łączenie. Dodam jeszcze, w słuchawce bardzo cicho słychać to wszystko co dzieje się w około, czyli mikrofon i słuchawka dobra. Nie słychać najważniejszego w słuchawce czyli sygnału wybierania czy jak to się tam inaczej nazywa. Pozdrawiam.
 • #9
  Rafik_
  Level 17  
  Jeżeli jest tam wzmacniacz operacyjny serii 324(poczwórny) bodajrze smd to najprawdopodobniej on jest odpowiedzialny za to co słyszysz, ale pierwsza rzecz to kontaktron który musi sie załączać. Najczęściej cos w tym układzie pada (po burzy), tranzystor SMD 1AM załączający kontaktron i (lub) dioda na kontaktronie i sam kontaktron.
 • #10
  Rafik_
  Level 17  
  Rada kolegi w porządku tylko nie ma w tym modelu trzeciego środkowego styku (mała uwaga)
 • #11
  Biuronika
  Level 15  
  Jeśli nie ma trzeciego, to ID jest transferowany prze "gorący" styk ładowania. to jest stała zasada w tego typu aparatach.
  Pozdrówka
 • #12
  Adam72
  Level 14  
  Witam po dłuższej przerwie ponieważ klient długo nie dawał znaku życia. Po waszych sugestiach sprawdziłem kontaktron a właściwie chyba kontaktron, jeżeli to ten okrągły element w złotej foli z nadrukiem zakończony czarnymi plastikami. Od strony druku ma po lewej stronie jedno wyprowadzenie od prawej trzy. Jak przypuszczam te środkowe wyprowadzenia to styk kontaktronu a dwa pozostałe czyli górne i dolne to jego sterowanie. Jak zewrę te środkowe to w słuchawce pojawia się normalny sygnał i telefon działa ale nie można zakończyć rozmowy przyciskiem <off> tylko trzeba odłączyć kabel lini. Tutaj mam pytanie, czy będzie to sam kontaktron i czy jest to element który można gdzieś dostać, czy raczej jego sterowanie. Okoliczne elementy zmierzone ale w układzie i zwarć nie ma, lecz po burzy to myślę że raczej coś dostało przerwy. Będę wdzieczny za dalsze sugestie. Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #13
  User removed account
  User removed account  
 • #14
  Adam72
  Level 14  
  Witam. Czas zakończyć jak się okazało bardzo prostą usterkę. A więc jednak tranzystor załączający kontaktron. Po jego wymianie i po kilku godzinach pracy wszystko ok. Dziękuję za pomoc, temat zamknięty. Pozdrawiam.