Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia biegów i lewarek zmiany biegów.Honda Civic IVgen1.6 16v 90r

22 Kwi 2011 12:50 10476 7
  • Poziom 10  
    Witam po wymianie sprzęgła w Hondzie Civic 4gen 1.6 16v d16a9 90r i wybiciu kołka sprężystego z drążka reakcyjneg zmiany biegów przy skrzyni, po złożeniu wszystkiego lewarek biegów chodzi bardzo luźno .Dzisiaj byłem u mechanika i powiedział że jest coś ze skrzynią ,wrzucam 1 bieg i lewarek strasznie chodzi na boki jak się go przesunie na bok to tak jak by 2 bieg był włączony czy ktoś miał coś takiego i co tam mogło się rozwalić i na jakie koszty można się szykować Pozdrawiam

Tu na fotce widać ten kołek sprężysty zaznaczyłem go na czerwono
    Skrzynia biegów i lewarek zmiany biegów.Honda Civic IVgen1.6 16v 90r
  • Moderator Samochody
    Luz powstaje zawsze nie na kołku, tylko, albo na tym krzyżaku za nim, albo na tulejkach w samym lewarku
  • Poziom 10  
    ale jak się trzyma wałek zmiany biegów jest wszystko sztywno lewarek zmiany biegów puścisz i chodzi na boki jak by się niczego nie trzymał
  • Poziom 10  
    pomocy bo już nie mam sił
  • Poziom 15  
    Najpewniej rozsypał się element opisany na twoim rysunku jako "gniazdo kuli zmiany biegów". Jedz do mechanika, sam tego nie zrobisz. W najgorszym wypadku kupisz używany cały komplet {koszt około 50PLN}.Mechanik zamontuje i po zawodach.
  • Poziom 22  
    A przypadkiem nie wypadł lewarek z drązka reakcyjnego :?:
  • Poziom 38  
    Sprawdź dokładnie mocowanie lewarka / poduszka drążka / i cały drążek , bo jeśli przed naprawą było poprawnie , a rozłączenie nastąpiło tylko na tulejce , to nie ma cudów coś jest źle pomontowane .
  • Poziom 10  
    Lewarek od zmiany biegów nie jest sztywno jak wcześniej . Lewarek lata na lewo i prawo jak by się niczego nie trzymał, jak wrzucisz np: 1 bieg lewarek powinien zostać na miejscu na 1 biegu. Jak wrzuci się 1 bieg to widać po lewarku zmiany biegów jak był luz wrzucony.