Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beninca jm.3 programowanie otwierania/zamykania bramy

27 Apr 2011 17:52 22417 9
  • Level 9  
    Witam,

Jestem posiadaczem bramy segmentowej z napedem Beninca (centrala jm.3). Poprzedni wlasciciel domu nie dal nam instrukcji obslug tego napedu.

Po polozeniu plytek w garazu musimy wyregulowac wysokosc otwierania/zamykania bramy. Niestety bez instrukcji jest to trudne...

Na centralce widze 3 przyciski: PGM, PP, CLS.
    Wiec pewnie odpowiednia kombinacja tych da mozliwosc wyregulowania bramy.

Jezeli ktos moze mi pomoc, bede wdzieczny. Szukalem wszedzie ale instrukcji programowania do tej centralki znalezc nie moge..

dzieki,
    Pawel
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 13  
    kolego ustaw bramę w połowie szyny przyciśnij PGM+CLS razem potem zamykasz bramę przyciskiem CLS aż do krańcówki mechanicznej następnie wciśnij PGM aż mrugnie światełko (w tunelu :) ) dalej wciśnij PP aż do otwarcia pełnego bramy i znowu PGM aż mrugnie zamknij i otwórz bramę z pilota albo PP
    mówię z pamięci ale powinno być git dzwoń jakby były problemy nr masz na pw w dzień zerknę w instrukcję i podpowiem co nieco
  • Level 9  
    hej,

dzieki za pomoc. Wszystko dziala tak jak napisales!! dzieki

pozdrawiam,
    Pawel
  • Level 13  
    posiada na pewno i w instrukcji powinno być oznaczone szukaj zacisku PP i COM to będzie krok-po-kroku
    Jak ci się nie uda to spróbuje w poniedziałek odpisać które to zaciski, bo nie mam przy sobie opisu a nie chce strzelać.
  • Level 23  
    W instrukcji którą posiadam (papierowa i znaleziona w sieci są tożsame) nie ma opisu złącz. Na płytce też nie ma oznaczeń. Dlatego poproszę o wsparcie. Ostatecznie mogę na płytce namierzyć przekaźnik z odbiornika radiowego i wpiąć się równolegle pod jego styki, ale jeśli to możliwe, wolałbym oszczędzić sobie dodatkowej roboty.
  • Level 13  
    wstrzymaj sie do jutra będę w firmie i to sprawdze i popołudniu odpisze które to zaciski
  • Level 13  
    witam
    przepraszam ze tak późno sie odzywam jeśli dalej szukasz rozwiązania to są to zaciski 1 i 2 na kostce od strony przycisków " + pg - " (pierwsze 2 styki)