Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

obrotomierz jak go podłączyć ?

01 Maj 2011 23:19 4773 8
  • Poziom 9  
    Witam posiadam obrotomierz najprawdopodobniej od Wartburga i chciał bym go sprawdzić,lecz nie wiem jak się do tego zabrać szukałem w necie o obrotomierzach i nic takiego nie znalazłem na obudowie był wybity rok 10.86r i nic poza tym bez obudowy wygląda on tak : obrotomierz jak go podłączyć ?obrotomierz jak go podłączyć ?
    obrotomierz jak go podłączyć ? obrotomierz jak go podłączyć ? obrotomierz jak go podłączyć ? obrotomierz jak go podłączyć ? obrotomierz jak go podłączyć ? obrotomierz jak go podłączyć ?

Planował bym go podłączyć do Renault Clio 1994r. 1.2 benzyna z silnikiem energy benzyna czy dało by radę mi jakoś pomóc ze sprawdzeniem i podłączeniem tego wynalazku ?
    Układ zapłonowy z Reni :

obrotomierz jak go podłączyć ?
    Mniej więcej tak on wygląda według książki.
    P.S. Proszę o pomoc i z góry dziękuję
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    To czyli nic z tego nie będzie ten "przepływomierz" jest dwa lata starszy ode mnie i mogę go sobie wsadzić,do pojemnika o nazwie śmietnik. chyba że komuś się do czegoś przyda.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To nie obrotomierz, a "wyświetlacz" ekonomizera (wskaźnika chwilowego zużycia paliwa) od trabanta. Do tego jest jeszcze zakładana na przewód paliwowy turbinka z impulsatorem.
    Możesz to przerobić. Jeśli na płytce jest miejsce, to dołożyć diody świecące (możesz się wspomóc schematem aplikacyjnym układu a277d). Musisz też przerobić blok formowania sygnału.
    PS. Możesz mi przysłać. Pójdzie na "ścianę osobliwości" :D
  • Poziom 9  
    Błażej ja nie mam zamiaru się z tym bawić jak chcesz to podeślę tobie ten przepływomierz lecz nie mam do niego obudowy jest tylko tarcza i cała elektronika a przewody, a raczej te kikuty już odlutowałem

Dodano po 25 [minuty]:

Jak by ktoś miał,jakiś mały stary nikomu nie potrzebny obrotomierz na zbyciu to chętnie bym się nim zaopiekował naj lepiej coś w takim stylu z góry dziękuję .
    Chcesz takim świństwem paskudzić auto? Albo poszukaj czegoś w ładnej osobnej budce, albo deski z obrotomierzem (jeśli były w tym modelu).
  • Poziom 9  
    mam u siebie coś takiego tylko że zamiast wskaźnika temperatury mam znaczek renault, i tam chciałem wstawić linijkę z LED-ów 3mm na czarnej matowej pleksie obrotomierz jak go podłączyć ?
    Zrób sobie jakiś obrotomierz na diodach, bo i tak będziesz musiał dołożyć płytkę do rozmieszczenia diod. Schematów pełno. Albo kup deskę z obrotomierzem i dodatkowymi zegarami.
  • Poziom 9  
    ok dzięki za pomoc i nakierowanie mnie na właściwy trop ,temat uważam za zamknięty