Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

seicento 0.9 , wtrysk zalewa , kontrolka nie gaśnie

bartekks 02 May 2011 15:26 5398 8
    bartekks
    Level 9  
    Witam,mam problem,po przekręceniu kluczyka nie gaśnie mi kontrolka wtrysku,reszta kontrolek ok.Samochód nie odpala,pompka podaje paliwo,iskra jest,wtrysk przelewa jak cholera.Bezpieczniki są ok.Gdy ręcznie steruję wtryskiem auto odpali,ale gdy wsunę wtyczkę i tak już zostawię,auto gaśnie.Myślałem że czujnik obr. wału , ale podobno nie byłoby wtedy iskry,a jest.Wtrysk podmieniałem i to samo.Z ciekawostek to we wtyczce wtrysku mam dwie masy,tak jakbym miał gdzieś przebicie.Instalacja jest ok.Po wyjęciu wtyczki od sterownika któryś z górnych pinów mi masuje,tak więc albo coś w sterowniku albo może jakiś czujnik nawalił i widzi błąd.Może czujnik temp. i zalewa go w ciul.Podobno są 3 ale nie mam pojęcia gdzie, bo się nie znam.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    bartekks
    Level 9  
    nie da się tego naprawić tylko trzeba sterownik kupować?,no i czy jest to w miarę trafna diagnoza że mogę w ciemno tego sterownika szukać?
    User removed account
    User removed account  
    bartekks
    Level 9  
    a w razie czego,co mam robić lub co jest bardziej opłacalne czy tam trwałe/pewne,naprawa czy wymiana?

Dodano po 1 [minuty]:

przewody są ok,bo po odpięciu gniazda od sterownika problem z masowaniem znika
    User removed account
    User removed account  
    bartekks
    Level 9  
    nie ma,było to sprawdzane
    User removed account
    User removed account  
    bartekks
    Level 9  
    zaświeca się a gdy kręcę to miga

Dodano po 1 [minuty]:

a ten oring to w którym miejscu on jest,bo wtryskiwacz podmieniłem z innego samochodu i też zalewało

Dodano po 7 [minuty]:

i jeśli to ten oring to jest to też powodem tego że kontrolka nie gaśnie?