Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie TV SAT SHD 85 przez stary magnetowid do telewizora

MB@ 03 May 2011 10:52 3528 8
    MB@
    Level 10  
    Witam.
    mam usługę TP telewizji z internetem przez livebox i satelitę.
    Do tego dekoder TP SHD 85.
    W tej chwili używam starego magnetowidu i telewizora. Telewizor ma wejście antenowe i chinch. Magnetowid także tylko we/wy antenowe i we/wy chinch. Połączone są kablem antenowym, co pozwala nagrywać jeden program i w tym czasie oglądać drugi. (Jak połączę chinchami to telewizor odbiera tylko to, co nagrywa magnetowid)
    Jak to wszystko połączyć, aby odbierać TV SAT i normalną TV i żeby była zachowana możliwość oglądania jednego i nagrywania innego programu?
    Wyczytałem, że wyjście antenowe tego dekodera jest programowo zablokowane, więc odpada przepuszczenie sygnału z dekodera do magnetowidu przez kabel antenowy.
    Wyczytałem też, że jest coś takiego jak modulator - czy jak podłączę go scartem do dekodera, a antenowym do magnetowidu (przez jakiś rozgałęźnik, bo jeszcze dochodzi kabel zwykłej anteny), to będzie działać?
    Zamierzam kupić nowy TV, ale przecież jak podłączę go scartem do dekodera to pominę magnetowid i nic nie nagram, więc rozwiązanie przez antenę do magnetowidu i tak musi być zastosowane.
    Pozdrawiam
    MB
    p3st
    Level 24  
    Tuner satelitarny nie ma modulatora, gniazda antenowe służą do podłączenia anteny satelitarnej oraz naziemnej (DVB-T).
    Jak go chcesz podłączyć do TV lub czegoś innego, to przez złącze Euro (Euro-Euro lub przejście Euro-chinch).
  • Helpful post
    ansat
    Level 24  
    Zastosowanie modulatora pozwoli Ci nagrywać i oglądać rożne programy.Koszt modulatora to 60-70 zl.
    MB@
    Level 10  
    No rozumiem, obie anteny do dekodera, modulator scartem do dekodera a antenowym w magnetowid. Postaram się tak zrobić i zobaczymy.
    User removed account
    User removed account  
    MB@
    Level 10  
    To proszę mnie oświecić, przecież piszę w dziale "początkujący".
    Teraz mam tak, że magnetowid nagrywa film na jednym programie, a w telewizorze przełączam kanał na inny i sobie oglądam co innego.

Jeżeli do modulatora przyłączę zwykłą antenę oraz dekoder SAT, a wyjście antenowe modulatora będzie połączone z magnetowidem, to wyobrażam sobie, że w tym kablu mam wszystkie kanały naziemne i jeden SAT wybrany w dekoderze. Telewizor ma wszystkie kanały naziemne plus jeden na dostrojenie magnetowidu. Jak dekoder jest wyłączony, to w magnetowidzie mam tak jak do tej pory. A jak włączę SAT, to ten program SAT,który wybiorę, może iść przez magnetowid do TV. Więc mogę go na przykład nagrywać, a w telewizorze wybieram inny kanał i oglądam inny program.

Wydaje mi się, że ograniczenie może polegać na tym, że nie mogę jednocześnie oglądać programu SAT i nagrywać innego. Ale mogę chyba nagrywać SAT a oglądać TV naziemną, i mogę oglądać jeden zwykły i nagrywać drugi zwykły.

Jeśli tak nie jest, to jak jest?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    MB@
    Level 10  
    Dzięki. Domyślam się, że modulator ma mieć fonię 6.5 MHz.
    MB@
    Level 10  
    Tak właśnie zrobiłem i jest w porządku. Dzięki.