Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie TV SAT SHD 85 przez stary magnetowid do telewizora

MB@ 03 Maj 2011 10:52 3201 8
 • #1 03 Maj 2011 10:52
  MB@
  Poziom 10  

  Witam.
  mam usługę TP telewizji z internetem przez livebox i satelitę.
  Do tego dekoder TP SHD 85.
  W tej chwili używam starego magnetowidu i telewizora. Telewizor ma wejście antenowe i chinch. Magnetowid także tylko we/wy antenowe i we/wy chinch. Połączone są kablem antenowym, co pozwala nagrywać jeden program i w tym czasie oglądać drugi. (Jak połączę chinchami to telewizor odbiera tylko to, co nagrywa magnetowid)
  Jak to wszystko połączyć, aby odbierać TV SAT i normalną TV i żeby była zachowana możliwość oglądania jednego i nagrywania innego programu?
  Wyczytałem, że wyjście antenowe tego dekodera jest programowo zablokowane, więc odpada przepuszczenie sygnału z dekodera do magnetowidu przez kabel antenowy.
  Wyczytałem też, że jest coś takiego jak modulator - czy jak podłączę go scartem do dekodera, a antenowym do magnetowidu (przez jakiś rozgałęźnik, bo jeszcze dochodzi kabel zwykłej anteny), to będzie działać?
  Zamierzam kupić nowy TV, ale przecież jak podłączę go scartem do dekodera to pominę magnetowid i nic nie nagram, więc rozwiązanie przez antenę do magnetowidu i tak musi być zastosowane.
  Pozdrawiam
  MB

  1 8
 • #2 03 Maj 2011 10:58
  p3st
  Poziom 24  

  Tuner satelitarny nie ma modulatora, gniazda antenowe służą do podłączenia anteny satelitarnej oraz naziemnej (DVB-T).
  Jak go chcesz podłączyć do TV lub czegoś innego, to przez złącze Euro (Euro-Euro lub przejście Euro-chinch).

  0
 • Pomocny post
  #3 03 Maj 2011 11:08
  ansat
  Poziom 25  

  Zastosowanie modulatora pozwoli Ci nagrywać i oglądać rożne programy.Koszt modulatora to 60-70 zl.

  0
 • #4 03 Maj 2011 14:25
  MB@
  Poziom 10  

  No rozumiem, obie anteny do dekodera, modulator scartem do dekodera a antenowym w magnetowid. Postaram się tak zrobić i zobaczymy.

  0
 • #5 03 Maj 2011 14:44
  mihal2002
  Poziom 43  

  MB@ napisał:
  No rozumiem, obie anteny do dekodera, modulator scartem do dekodera a antenowym w magnetowid. Postaram się tak zrobić i zobaczymy.  Nic nie rozumiesz! Nie ma takiej możliwości oglądać z TP co innego a oglądać inny program. Tak możesz mieć tylko jak miałeś. Z TP co oglądasz to nagrywasz.:D

  0
 • #6 03 Maj 2011 16:19
  MB@
  Poziom 10  

  To proszę mnie oświecić, przecież piszę w dziale "początkujący".
  Teraz mam tak, że magnetowid nagrywa film na jednym programie, a w telewizorze przełączam kanał na inny i sobie oglądam co innego.

  Jeżeli do modulatora przyłączę zwykłą antenę oraz dekoder SAT, a wyjście antenowe modulatora będzie połączone z magnetowidem, to wyobrażam sobie, że w tym kablu mam wszystkie kanały naziemne i jeden SAT wybrany w dekoderze. Telewizor ma wszystkie kanały naziemne plus jeden na dostrojenie magnetowidu. Jak dekoder jest wyłączony, to w magnetowidzie mam tak jak do tej pory. A jak włączę SAT, to ten program SAT,który wybiorę, może iść przez magnetowid do TV. Więc mogę go na przykład nagrywać, a w telewizorze wybieram inny kanał i oglądam inny program.

  Wydaje mi się, że ograniczenie może polegać na tym, że nie mogę jednocześnie oglądać programu SAT i nagrywać innego. Ale mogę chyba nagrywać SAT a oglądać TV naziemną, i mogę oglądać jeden zwykły i nagrywać drugi zwykły.

  Jeśli tak nie jest, to jak jest?

  0
 • #8 03 Maj 2011 18:32
  MB@
  Poziom 10  

  Dzięki. Domyślam się, że modulator ma mieć fonię 6.5 MHz.

  0
 • #9 29 Maj 2011 02:00
  MB@
  Poziom 10  

  Tak właśnie zrobiłem i jest w porządku. Dzięki.

  0