Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Za niskie obroty po uruchomieniu silnika Renault megane 1,6 8v

10 Maj 2011 01:01 10910 5
  • Poziom 9  
    Witam!
    Od 3 dni mam problem z moją meganką po uruchomieniu bez wciskania gazu są takie objawy jak na filmiku nagranym przeze mnie, dzieje się to na zimnym jak i na ciepłym silniku, jedynym wyjątkiem jest jak zgaszę samochód i do 5 minut go odpalę to zaskakuje od razu. Zapala również w miarę szybko jak wcisnę pedał gazu, ale to nie oto przecież chodzi. Samochód pracuje po przegazowaniu normalnie nie szarpie silnikiem nie gaśnie jest wszystko ok, na biegu jałowym też równiutko chodzi tylko to odpalanie :/.

Wymieniłem świece NGK i przewody.

Na filmiku widać jak odpalam samochód bez wciskania gazu dopiero w 20s filmiku dodałem gaz i obroty wpadły na 900 tak jak powinny i tak jest cały czas. Silnik był zagrzany zostawiłem go tylko na jakies 20 minut pod blokiem.

Silniczek oczywiście na samej benzynie.

Link

Poradzono mi żeby wyczyścił silniczek krokowy od wolnych obrotów i przepustnicę.
    Tak też zrobiłem trochę się poprawiło ale nie do końca.

Link

Poradźcie coś bo już sam nie wiem co to może być.
    Z góry dzięki i pozdrawiam!
  • Poziom 14  
    A czy masz możliwość podłączenia auta pod komputer? Bo jak tak, to ja bym najpierw sprawdził, czy nie ma błędów w obliczaniu otwarcia przepustnicy. Miałem kiedyś problem z moim parnerm HDI 2.0 i było to użądzenie odpowiedzialne za obliczanie nacisku na pedał, tzn. jak linka naciągała kółko, to sygnał ektryczny otwierał przepustnice. Po prostu spadło za bardzo i nie ustawiało wolnych obrotów.

Moderowany przez Przemo9826:

Następnym razem za pisanie takich głupot będzie ostrzeżenie.

• Poziom 9  
    Podpięte zostało pod komputer i nic nie wykazało. Wyczyściłem również czujnik położenia wału i wymieniłem filtr paliwa dalej nic ...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zmierzyć ciśnienie paliwa, oczywiście za filtrem.
  • Poziom 9  
    Wymieniłem dzisiaj jeszcze silniczek krokowy ale to nic nie dało:/ ale czy to coś zmieni jeżeli np. przekręcę kluczyk pare razy to ciśnienie powinno być maksymalne i powinien zapalić bez problemu, przynajmniej tak mi się wydaje.

Tym bardziej że jak odpalam samochód to wciskam teraz pedał gazu i czuje po chwili nie spalone paliwo, a rano jak jest samochód po nocy i go odpalam z wciśniętym gazem to nie może prze chwile złapać wyższych obrotów.

Dodam jeszcze jak podpinałem pod komputer to jedyna wartość wydawała się dziwna, skład mieszanki 108% - szarpało silnikiem po chwili skład mieszanki zmienił się na 250% i silnik się ustabilizował.

Może to jakoś pomoże.

Ale jak tylko będę miał taką możliwość to to oczywiście sprawdzę.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany, uszkodzone dwa wtryski ( lało się z nich ) po wymianie wszystko ok .