Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ford focus 1.8tdci dusi sie

swidermar 10 May 2011 08:45 3732 4
    swidermar
    Level 10  
    Witam.
    Mam nastepujacy problem.
    Podczas jazdy zaczela migac kontrolka od swiecy zarowej. I samochod stracil moc. Wydawalo mi sie ze
    to turbina przestala dzialac. Przejechalem okolo 5km i zostawilem samochod na parkingu. Gdy ostygl i probowalem go odpalic to sie dusil i bardzo kopcil na niebiesko. Gdy go dluzej pokrecilem to odpalal i po chwili gasl. Zaciagnalem go na komputer i okazalo sie ze jest zle spalanie na pierwszym cylindrze. Mechanik powiedzial ze z powodu zepsutego wtrysku mogla mi sie wypalic dziura w czyms tam. Chcialbym dowiedziec sie czy to mozliwe i poznac wasze diagnozy.
  • Helpful post
    decybel91
    Level 42  
    Mechanik moze miec racje, czesty problem nie tylko Dieseli od forda.
    swidermar
    Level 10  
    Oddałem wtryski do sprawdzenia i regeneracji. Jutro będę wiedział.
  • Helpful post
    krzych?
    Level 14  
    Porządny mechanik to chyba jemu się wypala dziura w głowie najczęściej w focusie jest kontrolka świec i oznaką są wtryski lub pompa gdy jakiś leje za dużą dawkę nie jest w stanie tego przepalić i wywala wydechem wówczas niebieski dym i śmierdzi paliwem ale jak wtryski oddałeś do sprawdzenia to będziesz wiedział.
    Jedna rada jeżeli to wtryski to oddaj auto najlepiej ludziom którzy się trudnią układem diesla w ten czas zrobią od a do z i dadzą gwarancję wtryski to śliski temat i gdy załatwisz wtryski lub "zregenerujesz" i dostarczysz innemu człowieczkowi żeby zamontował to w razie reklamacji ten kto montował powie złe wtryski a ten kto sprzedał\zregenerował powie zły montaż i zostaniesz z problemem.
    swidermar
    Level 10  
    Po regeneracji 3 wtrysków i zaprogramowaniu ich przez elektronika auto zaczęło działać, odzyskało moc i jeździ lepiej niż na początku. Regenerowałem tylko 3 wtryski ponieważ jeden prawdopodobnie był zregenerowany zanim kupiłem focusa (około 2 miesięcy temu). Koszt naprawy to 2300zł. Mam nadzieje że warto było i że nie będzie więcej problemów. Dziękuje wszystkim za pomoc. I przestrzegam mechaników przed dobrym uszczelnieniem wtrysków po regeneracji, bo u mnie dwa się rozszczelniły i musiałem kolejny raz jechać do mechanika.
    Pozdrawiam.