Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ELEMIS 5550TM - problem z włączeniem

09 Lis 2004 13:35 1449 9
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem (a właściwie mój znajomy) z telewizorem ELEMIS 5550 TM. Z tego co zdążyłem zauważyć telewizora nie można włączyć :-) Od jakiegoś czasu zaraz po właczeniu "cykał" jednocześnie wyłączając obraz. Po "rozgrzaniu" pracował już bez problemów. Ostatnio padł na dobre. Cały czas w fazie czuwania. Nie reaguje na pilota. Po naciśnięciu włącznika w obudowie kontrolka zmienia kolor na zielony (po puszczeniu z powrotem czerwony). Klega próbował wyłączać go z sieci (podobno kiedyś go w ten sposób ożywił) ale nic nie pomaga. Czasem po ponownym włączeniu do sieci ruszył ale wyświetlał jakieś cuda (obraz pomieszany z Teletextem) i po chwili znów kaplica. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły byłbym wdzięczny za ich przedstawienie.

--------------------------------------------------------------------------------------

Mam jeszcze jedno. Podobno kiedyś już tak robił i był naprawiany (dwukrotnie). Być może jest to jakaś wada fabryczna.

Pozdrawiam

Krzysiek

Nie pisz postu po poście - użyj funkcji "zmień". Posty scalono. (am)
  • Poziom 19  
    problem najprawdopodobniej lezy po stronie przetwornicy zasilającej a objawy swiadczą o utracie parametrów kondensatorów wchodzacych w skład elementów sterujących przetwornicą
  • Poziom 10  
    Dzięki. Postaram się to sprawdzić. Wczoraj miałem go "na warsztacie" i wygląda to tak jak pisałem wcześniej (no może prawie).
    Tlewizor włacza się tylko w stan czuwania. Po dłuższym przytrzymaniu włącznika głównego (w czasie włączania) zapala się zielona dioda i nic poza tym. Można go też wprowadzić w "ten stan" klawiszami zmiany programów na panelu telewizora. Po naciśnięciu któregokolwiek przycisku na pilocie w głośniku słychać ciche pulsowanie. Telewizor udaje się uruchomić raz na kilkadziesiąt prób i jeśli nie wyłącza się go z sieci to działa poprawnie (jeśli nie liczyć kilku krótkich "cyknięć" zanim sie rozgrzeje).
    No ale dosyć tych wypocin. Spróbuję wymienić te kondensatory i sprawdzimy jak to bedzie wyglądać później.

Pozdrawim

Krzysiek
  • Poziom 15  
    Wymien elektrolity po stronie wtornej przetwornicy 470mF i 100mF i powinno byc po klopocie
  • Poziom 10  
    Witam ponownie.
    Elektrolity wymienione (te po stronie wtórnej przetwornicy). Niestety nie pomogło :-( Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły co może być przyczyną?

Pozdrawiam
    Krzysiek
  • Poziom 19  
    sprawdz tranzystor odchylanie poziomego BU508 i tor zasilania wzmacniaczy wizji 200V
  • Poziom 11  
    miałem podobny problem,sprawdź i wymień TDA 6101Q NAJLEPIEJ ODRAZU WSZYSTKIE 3 SZT.
  • Poziom 29  
    Sygnał "włączenia" idzie przez TXT na module TXT są 2 kwarce i zobacz lutowanie ich a najlepiej przelutuj,bo tram będzie "wiadro" zimnych lutów.
  • Poziom 25  
    Przed wymiana TDA 6101Q po prostu wyjmij wtyk z
    PK i przekonasz sie czy maja cos wspolnego z tym uszkodzeniem.
  • Poziom 18  
    zgadzam się odłącz płytkę kineskopu, i jak ruszy to TDA6101Q do wymiany, odlutowuj im po kolei 200V to dowiesz się który(jeśli nie wszystkie)