Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyjście słuchawkowe w tv LED Sharp

MAJSTER XXL 16 Maj 2011 19:49 3128 3
  • #1 16 Maj 2011 19:49
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Pytanie, jak jest zrealizowane wyjście słuchawkowe w np. 40LE705E?
    O schemat trudno, a może ktoś się orientuje, jak Sharp to robi?
    Mianowicie potrzebuję informacji, czy wyjście słuchawkowe jest spięte z wyjściem
    końcówki audio i tylko przełączane stykami w jacku, czy też posiada jakiś rezystor ograniczający moc na słuchawki, czy może posiada osobny wzmacniacz słuchawkowy. Pytam, bo chcę podłączyć kolumny pod to wyjście, a tv na gwarancji, więc na razie nie chcę go rozbebeszać.

0 3
  • #2 17 Maj 2011 14:47
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Kolego, całkiem dobra metoda aby w szybkim tempie naprodukować usterek.
    1. Gniazdo słuchawkowe parę wetknięć + duży prąd - wiadomo jakie skutki.
    2. Wzmacniacz cyfrowy - niedopasowanie impedancji ( jeśli wbudowana zwrotnica tym bardziej) ... .
    3. Więcej takich pomysłów i po TV.

0
  • #3 17 Maj 2011 18:02
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Podłączyłem kolumny, ale poziom głośności okazał się zbyt mały. Wychodzi na to, że jest albo rezystor, albo osobny wzmacniacz słuchawkowy. No nic, pozostaje mi dalej korzystać z głośników komputerowych podpiętych pod wyjście RCA w dekoderze kablówki. Szkoda, bo chciałem zaoszczędzić kilkanaście watów i pozbyć się aktywnych głośników komputerowych. Jak minie gwarancja, to wtedy podepnę kolumny pod końcówkę audio wewnątrz tv.

0
  • #4 01 Wrz 2012 17:10
    ZiCore
    Poziom 2  

Jeżeli mowa o tv lcd led to (sprawdzałem wszystkie modele tv led mając w ręku wtyczkę mini jack słuchawki od mp3) wszystkie tv wyłączają się automatycznie głośniki, nawet w droższych modelach z full opcją.
    Prawie, bo właśnie tylko(o ile tylko) wszystkie modele Philipsa głośniki dalej grają. Ja musiałem takie kupić (mam 2 tv led 42" i 32"), ponieważ jestem osobą z obustronnym niedosłuchem i używam non stop słuchawki ale bezprzewodowe( tak samo się wkłada do gniazdka jack od nadajnika bezprzewodowego) a reszta mojej rodziny w tym czasie słucha z głosników.

0