Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 1.9tdi 2001 wycieraczki szyby przedniej chodzą non stop

17 Maj 2011 10:13 5270 7
  • Poziom 13  
    Witam szanownych forumowiczów
    Audi A4 1.9tdi 2001 130 koni

Otóż mam problem z wycieraczkami ww aucie , wycieraczki chodzą non stop po włączniu zapłonu , reagują na zmianę prędkości przy przełączniu manetką z wyjątkiem czasówki , po podłaczniu kompa nie ma błedów , kolega powiedział że wymieniał centralny moduł elektryki (nie jestem pewien czy go wkodował) i silnik wycieraczek .

Sprawdziłem wszyskie cztery kable na przejscie i na zwarcie wygląda ok
    na wtyczce od silnika od wycieraczek mam masę na brązowym i +12 na szaro-białym i około 9V na zielono-fioletowym (dziwne)

Próbowałem sprawdzić manetke tak jak zwykły przełącznik na przejście ale system jest kontrolowany CAN-em więc nie wiem czy to właściwa procedura

Po za tym odłączając kolejne klocki w wycieraczki stanęły dopiero po odłączniu modułu pod kierownicą

Gdzies czytałem że po wymianie modułu cent elektryki trzeba zaadaptowac pozycję startową wycieraczek ale nie wiem czy to prawda

Na koniec po kilku godzinach walki kolega założył ramiona wycieraczek nie sprawdzając pozycjii trzpieniów wycieraczek no i włączył zapłon , wycieraczki poszły w dół i się zablokowały co spowodowało efekt że wycieraczki teraz robią co chcą właczają się, wyłączają , przerywają itd po za tym pokazały się dwa błędy : otwarty lub zwarty obwód stopien 1 i stopien 2 . Kable sprawdzone 100% ok różowa wtyczka na słupku też

Acha auto nie ma czójnika deszczu (chyba)

Sprawdzałem kable według schematu z nowej autodaty nie wiem czy jest własciwy
    Ręce mi opadły więc bardzo proszę o jakies wskazówki pomoc

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Moderator na urlopie...
    No to masz tylko dwie rzeczy do sprawdzenia. Mianowicie włącznik zespolony, lub moduł sterujący pracą wycieraczek. Stawiam na ten drugi ;) .
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 13  
    Witam

Znalazłem walnięty moduł centralnej elektryki , wymieniony i sprawa załatwiona

Zamykam
  • Poziom 9  
    Mam taki sam problem z wycieraczkami jak w temacie.
    Kilka razy zmieniałem te moduły na używane i to mam to samo. Czy to możliwe ze dalej to wina modułu czy trzeba szukać coś dalej jakiejs przyczyny?
  • Moderator Samochody
    Rozbierz któryś z tych modułów, często wypalają się styki i to jest przyczyna złej pracy wycieraczek.
  • Poziom 9  
    Chodzi o te styki przy elektromagnesie?
  • Moderator Samochody
    Styki przekaźnika, są dwa w tym module.
  • Poziom 9  
    Zrobiłem tak jak radził kolega i pomogło. Dodatkowo miałem zapchane dwa spływy i woda gromadziła się pod akumulatorem.