Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matryca ASUS X52J - dziwne barwy, sniezenie

17 Maj 2011 20:08 3039 11
  • Poziom 12  
    Witam
    Miałem wypadek, w laptopie pękła mi matryca - zrobił się na niej duży pajączek. Laptop działa normalnie, podpinałem go do tej pory pod zwykły monitor CRT, więc postanowiłem wymienić matryce. Nie mogłem znaleźć dokładnie takiej samej, wiec zamówiłem zamiennik produkcji LG. Podpiąłem ja własnie do laptopa, i jest mały problem - matryca mi śnieży. Biały kolor widze jako różowy. Odpaliłem painta na laptopie i na komputerze - przy kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim (maksymalna wartość 255 przy 0 na innych składowych), na laptopie kolor niebieski jest nieznacznie jaśniejszy. Reszta taka sama. Czego to może być wina?
  • Poziom 12  
    Śnieży - pewien obszar na którym jest gradient bieli świeci mi na różowo w taki sposób, że mam wrażenie jakby te piksele sie ruszały. Ciągle sie po prostu zmieniają. Czy ta świetlówka mogła paść na skutek mocnego uderzenia? Bo powiem od razu - swoją paczke znalazłem na rondzie, niedaleko mojego bloku ;-) nie polecam kuriera OPEK :P
  • Spec od komputerów
    Na tym filmiku guzik widać ale matryca jest chyba uderzona w tym miejscu. Sprawdź przy wyłączonej matrycy, pod światło czy nie ma plamy w tym miejscu.
  • Poziom 12  
    Jeszcze zdjęcia 2:
    Matryca ASUS X52J - dziwne barwy, sniezenie Matryca ASUS X52J - dziwne barwy, sniezenie
  • Poziom 32  
    Gdyby to byl inny kolor niz rozowy to bym nie pisal - jednak rozowy kolor przerabialem juz kilkukrotni i zawsze co do jednego przypadku winna byla grafika (2 pecety, jeden laptop).
    Takze, wg mnie niestety uklad graficzny do reballingu, aczkolwiek oczywiscie nie zaszkodzi poruszac tasma czy podmienic do sprawdzania matryce (bodajze zwykla 15,4'' wxga).
  • Poziom 12  
    No ale na wyjściu VGA jest wszystko w porządku.
  • Poziom 12  
    Czy jeżeli na wyjściu VGA z laptopa jest wszystko w prządku, to mogę sobie podarować reballing?